wycieraczka osuszająco-czyszcząca z wkładem tekstylnym oraz szczotkowym
Algumata Variant 22 MBT LX
Algumata Variant 22 MBT LXM Marathon

Podstawowe dane techniczne:

Algumata Variant 22 MBT LX
Wysokość profila aluminiowego wraz z podkładem: 20 mm, wysokość całkowitej wycieraczki: ok. 25 mm, w trakcie użytkowania może zmniejszyć się do ok. 23 mm. Wysokość nowej wycieraczki należy brać pod uwagę projektując wpusty w drzwiach obrotowych lub drzwiach otwierających się na wycieraczkę.

Waga: ok 16 kg/1 mkw

Algumata Variant 22 MBT LXM Marathon
Wersja wzmocniona: grubość ścianki profilu 2,5 mm !
Wysokość profila aluminiowego wraz z podkładem: 19 mm, wysokość całkowitej wycieraczki: ok. 24 mm, w trakcie użytkowania może zmniejszyć się do ok. 23 mm. Wysokość nowej wycieraczki należy brać pod uwagę projektując wpusty w drzwiach obrotowych lub drzwiach otwierających się na wycieraczkę.

Opis:

Zwijalna wycieraczka z tekstylnymi wkładami osuszającymi i pyłochłonnymi oraz wkładami szczotkowymi czyszczącymi w aluminiowych profilach nośnych. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, znaczną możliwością absorbcji wilgoci oraz doskonałymi właściwościami czyszczącymi Wkłady tekstylne i szczotkowe odporne są na ścieranie, wygniatanie i gnicie.

Konstrukcja:

Konkstrukcja otwarta. Profile aluminiowe połączone ze sobą przy pomocy stalowych lin nierdzewnych i gumowych dystansów. Dzięki temu wycieraczka charakteryzuje się dużą pojemnością na brud.

Zastosowanie:

Zastosowane wyłącznie wewnątrz budynków.
Wycieraczka uniwersalna do wszelkich budynków użyteczności publicznej, biur, hoteli, pensjonatów, dworców, marketów itp.
Przeznaczona do intensywnego ruchu pieszego.
Zalecana do marketów z dużą intensywnością ruchu wózków towarowych [sklepowych].
Wersja wzmocniona doskonale sprawdza się w supermarketach, gdzie obok wózków sklepowych występuje ruch ręcznych wózków paletowych.
Wycieraczka Algumata 22 MBT LX oraz LXM Marathon znajduje również zastosowanie w systemach z odwodnieniem: patrz Unimata HomeCleaner.

Sposób montażu:

Wycieraczka układana we wpuście wykończonym ramą aluminiową lub bezpośrednio na posadce z aluminiowym profilem najazdowym.
Wycieraczka kierunkowa, należy zwrócić uwagę na sposób ułożenia względem kierunków ruchu.
[patrz tutaj]

Sprzątanie:

Z zewnątrz łatwa do czyszczenia odkurzaczem przemysłowym na sucho lub przy pomocy maszyn czyszczących ze środkami nie niszczącymi wkładów oraz aluminium.
Bieżące czyszczenie wpustu odkurzaczem przemysłowym lub przez zamiatanie po uprzednim zwinięciu wycieraczki.

na zdjęciu wersja Algumata Variant 22 MBT LX
kliknij w przekrój aby powiększyć
Montaż w posadzce w ramie lub na posadzce w profilu najazdowym
Dostępne kolory wkładu tekstylnego:
 
czarny
antracyt
szary
brązowy
   
czerwony
piaskowy
Dostępne kolory wkładu szczotkowego:
 
foto w przygotowaniu
czarny
szary
 
uwaga: rzeczywiste kolory mogą się różnić
od wyświetnanych na różnych monitorach