Jak dobrać ramę do wycieraczki?

Jak dobrać ramę do wycieraczki?

Jak dobrać ramę do wycieraczki?

Ramy do wycieraczek systemowych to element, który jest niezbędny do prawidłowego osadzenia wycieraczki we wpuście w posadzce. W naszej ofercie oprócz szerokiego wyboru wycieraczek znajdziesz również przeznaczone do nich ramy, które zapewniają szybki montaż i długotrwałe użytkowanie konstrukcji.

Co wziąć pod uwagę, wybierając odpowiednią ramę do wycieraczki?

Ramy systemowe pozwalają na trwały montaż wycieraczki. Wpływają również na prawidłowe zbieranie wszelkich nieczystości z obuwia, ograniczając rozprzestrzenianie się zabrudzeń po powierzchni. Dzięki nim nie dochodzi do sytuacji, w których wycieraczki podłogowe będą przesuwane przez przechodzące osoby. Oprócz tego dzięki nim wycieraczka zdecydowanie lepiej wygląda.

Aby jednak wszystkie te funkcje zostały spełnione, niezbędny jest odpowiedni dobór ramy. Na co zwracać uwagę? Przede wszystkim należy określić wymiary oraz głębokość wpustu, w którym planowany jest montaż wycieraczki wraz z ramą. Bardzo ważne jest prawidłowe określenie położenia wycieraczki wraz z ramą względem górnej powierzchni posadzki. Cała konstrukcja powinna być jak najbardziej zrównana z poziomem podłogi. Jest to szczególnie ważne w miejscach, w których drzwi otwierają się bezpośrednio nad wycieraczką. Jeżeli wpust jest zbyt głęboki, można użyć masy samopoziomującej.

Warto też zwrócić uwagę na materiały, z jakich zostały wykonane ramy. W naszej ofercie można zapewniamy szeroki wybór ram systemowych wykonanych z aluminium. Cechują się one wysoką wytrzymałością i odpornością na czynniki atmosferyczne, dlatego też z powodzeniem mogą być zastosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Ramy systemowe w ofercie Unimat

Istotnym punktem naszej oferty są aluminiowe ramy systemowe, które rekomendowane są do wycieraczek Unimat. Jedną z ich istotnych cech jest bardzo prosty montaż. Mogą być umieszczone w dowolnie głębokich wpustach, co znacznie rozszerza zakres ich zastosowań. Ramy systemowe znajdują powszechne zastosowanie przede wszystkim w obiektach użyteczności publicznej, obiektach biurowych czy galeriach handlowych.