Jak zamontować ramy systemowe do wycieraczek? Instrukcja.

Jak zamontować ramy systemowe do wycieraczek? Instrukcja.

Ramy systemowe do wycieraczek z naszej oferty to trwałe i wytrzymałe elementy wykonane z aluminium. Wykazują odporność na działanie czynników atmosferycznych i zapewniają niezawodność przez długi czas intensywnego użytkowania.

Kiedy już dobierzesz odpowiednie ramy systemowe do rodzaju wycieraczek, czeka cię jeszcze ich montaż. Oferowane przez nas ramy można umieszczać w dowolnie głębokich wpustach. Poniżej przedstawiamy krok po kroku, jak łatwo i szybko zamontować ramy systemowe.

Montaż ram systemowych krok po kroku

  1. Sprawdź dokładnie, czy głębokość wpustu jest równa wysokości ramy.
  2. Ramy umiejscawiamy we wpuście w taki sposób, aby górna jej krawędź była zlicowana z powierzchnią posadzki, a półka ramy (dolna krawędź) była równa z poziomem posadzki we wpuście. Przy prawidłowo wykonanym montażu górna krawędź ramy nigdy nie powinna wystawać ponad poziom posadzki. Jest to szczególnie ważne w przypadku ram systemowych montowanych przy drzwiach, których skrzydła otwierają się nad wycieraczką.
  3. Starannie skręć narożniki ram przy pomocy dołączonych łączników. Zalecamy przykręcanie rekomendowanymi śrubami lub przykleić klejem rekomendowanym przez Unimat.
  4. Jeśli pojawią się różnice w poziomach ramy i posadzki we wpuście, nierówności wyrównaj samopoziomem.

O czym należy pamiętać przy wyborze i montażu ram systemowych?

Wycieraczki systemowe są wykonane z połączonych ze sobą profili aluminiowych, które od góry wypełnione zostały elementami czyszczącymi. Nie są to wycieraczki samonośne, dlatego nie mogą być podparte jedynie na końcach i “wisieć” nad powierzchnią wpustu. Prawidłowo zamontowana wycieraczka jest płaska, równa z posadzką i wypoziomowana.

Wszystkie wycieraczki systemowe Unimat są stworzone z dużą dokładnością w stosunku do ram systemowych. Bardzo ważny jest więc odpowiedni dobór poszczególnych elementów, a następnie ich precyzyjne osadzenie równolegle do siebie. Nie powinny pojawiać się żadne łukowate wygięcia pośrodku. Trzeba też zwrócić uwagę na to, aby sąsiadujące ze sobą boki tworzyły kąty proste. Jeśli kąty nie są proste po zamontowaniu ram, należy skontaktować się z firmą Unimat w celu zmodyfikowania wymiarów lub kształtów wycieraczek.