Pomoc techniczna

Wycieraczki podłogowe systemowe – pomoc techniczna

Przed złożeniem zamówienia zalecamy zapoznać się z poniżej zamieszczonymi informacjami. Doskonale wiemy, że zaprojektowanie strefy czyszczenia nie jest kwestią oczywistą. Nasi specjaliści przygotowali materiały, w których przedstawiamy najpopularniejsze i sprawdzone rozwiązania. Aby ułatwić Klientom wybór wycieraczek, wskazujemy też przykładowe modele, które mogą znaleźć się przed lub za wejściem do budynku.

Zamawiając wycieraczki aluminiowe https://www.wycieraczki.info/oferta/aluminiowe-wycieraczki-obiektowe-unimat lub przemysłowe na wymiar, należy podać ich wymiary. Poniżej objaśniamy, jak dokonać pomiaru, aby otrzymany produkt spełniał oczekiwania Klienta.

WYMIAROWANIE

Przed rozpoczęciem projektowania strefy czyszczenia i złożeniem zamówienia prosimy zapoznać się z poniższym rysunkiem.

Szerokość – wymiar równoległy do drzwi wejściowych

Długość – wymiar prostopadły do drzwi wejściowych

Wymiary prosimy podawać w milimetrach.

 

Oferowane przez nas wycieraczki są produkowane z dużą dokładnością. Podanie dokładnych wymiarów pozwoli nam stworzyć produkt, który idealnie będzie pasował do ramy systemowej.

INNE NIEZBĘDNE INFORMACJE

Przed zamówieniem wycieraczek podłogowych, aluminiowych czy przemysłowych prosimy określić:

  • wysokość całkowitą wycieraczek – szczegółowe wskazówki, jak należy to zrobić, prezentujemy przy każdym produkcie (zakładka „sposób montażu”),
  • rodzaj i kolor wkładu, który zostanie zastosowany w wycieraczce,
  • sposób montażu – w sprzedaży mamy wycieraczki przeznaczone do osadzenia m.in. w ramie systemowej.

Sprecyzowanie oczekiwań przy składaniu zamówienia pozwoli nam na jego szybką realizację.

STREFY CIĄGU CZYSZCZĄCEGO

Wycieraczki Unimat są tworzone z myślą o skuteczności oczyszczania. Wykorzystujemy najlepsze materiały, aby stworzyć odpowiednio chłonne akcesoria, które zbierają zanieczyszczenia z całej powierzchni obuwia czy kół. Zastosowanie pojedynczej wycieraczki nie daje jednak tak dobrych efektów jak stworzenie ciągu czyszczącego.

Klientom, którzy chcą zminimalizować nakłady finansowe przeznaczane na utrzymanie obiektu w należytej czystości, proponujemy kilka różnych rozwiązań.

Strefa MINIMUM. To minimalna strefa czyszcząca, która składa się z jednej wycieraczki podłogowej zewnętrznej lub wewnętrznej. Rekomendujemy zastosowanie:

  • na zewnątrz wycieraczki czyszczącej, np.: Unimat Krata, Unimat B, Unimat R, Unimat R Modulus lub Unimat MGA,
  • wewnątrz sprawdzą się wycieraczki osuszająco-czyszczące lub osuszające, np.: Unimat BT, Unimat RT, Unimat T lub Unimat T Modulus.

Strefa KLASYCZNA. Składa się w dwóch części – zewnętrznej i wewnętrznej. Klientom chcącym stworzyć taką strefę proponujemy:

  • na zewnątrz wycieraczki czyszczące – świetnie sprawdzą się modele: Unimat Krata, Unimat B, Unimat R, Unimat R Modulus lub Unimat MGA,
  • wewnątrz wycieraczki osuszająco-czyszczące lub osuszające, np.: Unimat BT, Unimat RT, Unimat T i Unimat T Modulus; dobrym wyborem będą też maty osuszające, np.: Unimat StandardMat lub Unimat SuperMat.

KLASYCZNY – przykłady strefy czyszczącej dwustopniowej – jedna wycieraczka zewnętrzna wraz z wewnętrzną. W tej roli najlepiej spełnią się:

– na zewnątrz wycieraczki czyszczące jak np. Unimat Krata, Unimat B, Unimat R, Unimat R Modulus, Unimat MGA itp. o różnych wysokościach zależnie od konkretnych warunków technicznych.

– do wewnątrz wycieraczki osuszająco-czyszczące lub osuszające jak np. Unimat BT, Unimat RT, Unimat T, Unimat T Modulus, maty osuszające Unimat StandardMat, Unimat SuperMat itp. o różnych wysokościach zależnie od konkretnych warunków technicznych.

Strefa OPTYMALNA, czyli trzystopniowa. Składa się z trzech różnych wycieraczek – zewnętrznej, wewnętrznej oraz maty osuszającej lub logomaty.

Z naszego doświadczenia wynika, że do stworzenia takiej strefy najlepiej użyć:

  • na zewnątrz wycieraczki czyszczącej, : Unimat Krata, Unimat B, Unimat R, Unimat R Modulus lub Unimat MGA,
  • wewnątrz wycieraczki osuszająco-czyszczącej lub osuszającej, : Unimat BT, Unimat RT, Unimat T lub Unimat T Modulus,
  • w charakterze maty osuszającej, która będzie stanowić trzecią część strefy; najlepiej sprawdzą się np.: Unimat StandardMat, Unimat SuperMat lub Unimat LogoMat.

KSZTAŁTY WYCIERACZEK UNIMAT

W galeriach handlowych, w których znajdują się drzwi obrotowe, nie zawsze jest możliwe zastosowanie wycieraczek w standardowych kształtach (kwadratowych i prostokątnych). Z tego względu proponujemy także wycieraczki podłogowe o niestandardowych kształtach, np.: trójkątne, trapezowe i w kształcie koła.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Z chęcią pomożemy w dobraniu rozwiązań, które sprawdzą się najlepiej w danym obiekcie.

Kształty standardowe:

– kwadrat

– prostokąt

Kształty niestandardowe:

– trójkąt

– trapez

– półkole

– koło

– wielokąty

– itp.

Wycieraczki montaż