Wycieraczki na zamówienie. Jak zmierzyć ich rozmiar?

Wycieraczki na zamówienie. Jak zmierzyć ich rozmiar?

Wycieraczki o niestandardowych wymiarach przeważnie są potrzebne do zastosowania w miejscach, gdzie produkty o ogólnie przyjętych wartościach po prostu się nie sprawdzają. Może to także wynikać z nietypowej powierzchni lub potrzeby zaprojektowania odpowiednich stref czystości. Jeśli chcesz zamówić wycieraczki, najpierw musisz określić, jakie wymiary będą odpowiednie.

Najważniejsze czynniki przy mierzeniu rozmiaru

Wycieraczki o niestandardowych wymiarach przeważnie zamawiane są na potrzeby przestrzeni znajdującej się przed wejściem do budynku. Dzieje się tak przez to, że różnego rodzaju wejścia mogą potrzebować innych rozwiązań. Zastosowanie pojedynczej wycieraczki nie daje takich efektów jak stworzenie ciągu czyszczącego, dlatego też podstawą jest stworzenie właściwego projektu opisującego poszczególne strefy czystości. Produkty, które będą idealnie pasowały do ram systemowych, wymagają podania:

  • szerokości (wartość równoległa do drzwi wejściowych),
  • długości (wartość prostopadła do drzwi wejściowych).

Wymiary podaje się w milimetrach. W galeriach handlowych oraz innych punktach, gdzie zamontowane są drzwi obrotowe, często nie można zastosować wycieraczek prostokątnych i kwadratowych. Dlatego montuje się wycieraczki trójkątne, trapezowe, okrągłe oraz o innych nietypowych kształtach. Każde z tych rozwiązań wymaga podania dokładnych wymiarów. W przypadku wycieraczki w kształcie koła niezbędny będzie promień. Wycieraczki o bardziej skomplikowanych kształtach mogą potrzebować rysunków technicznych, które pozwolą łatwiej ocenić, jakie wymiary odnoszą się do poszczególnych boków. Jeśli chcesz obliczyć powierzchnię, na jakiej będzie znajdować się wycieraczka o niestandardowych wymiarach, możesz to zrobić poprzez podzielenie pierwotnego kształtu na mniejsze elementy, np. kwadrat, prostokąt, trójkąt, półkole itd. To pozwoli ci obliczyć pole każdego z nich, a w rezultacie określić powierzchnię całości.

Co jeszcze powinieneś wiedzieć podczas składania zamówienia?

Podczas składania zamówienia na wycieraczki podłogowe, aluminiowe lub przemysłowe należy podać rodzaj i kolor wkładu, a także wysokość całkowitą oraz sposób montażu. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w opisach poszczególnych produktów. Rama systemowa może być położona na powierzchni wpustu albo umieszczona w dowolnie głębokim wpuście. W pierwszym przypadku nie ma potrzeby użycia masy samopoziomującej, natomiast w drugim jest ona wymagana w celu poziomowania ramy w stosunku do górnej powierzchni posadzki. Może być także potrzeba mocowania najazdu do posadzki. Wycieraczki montuje się również wraz z kompletnym, odwodnionym systemem osadnika na wodę i piasek, co zwiększa pojemność odprowadzanego brudu.