Wycieraczki pyłochłonne. Jakie są ich zalety?

Wycieraczki pyłochłonne. Jakie są ich zalety?

Firma Unimat zapewnia wycieraczki wewnętrzne osuszające, które wykazują również właściwości pyłochłonne. Jest to rozwiązanie, które ogranicza rozprzestrzenianie się różnego rodzaju zanieczyszczeń, w tym pyłów, na terenie obiektów, głównie użyteczności publicznej. Jednocześnie ograniczają one niebezpieczeństwo poślizgnięć i upadków. Warto przy tym dodać, że nie każda wycieraczka umożliwia skuteczne usuwanie drobnych pyłów z obuwia. W tym artykule wyjaśnimy, czym powinny wyróżniać się wycieraczki pyłochłonne i jakie są najważniejsze korzyści z ich zastosowania.

Najważniejsze cechy wycieraczek pyłochłonnych

Wycieraczki (maty) o właściwościach pyłochłonnych w ofercie Unimat to wyroby gumowe. Charakteryzuje się trwałym runem poliamidowym, spodem wykonanym z gumy nitrylowej, oraz niepodwijającym się obrzeżem. Wykazuje bardzo dobre właściwości w zakresie usuwania z podeszwy drobnych pyłów, które następnie można usunąć poprzez wytrzepanie lub odkurzenie wycieraczki. Dzięki nim można znacząco ograniczyć rozprzestrzenianie się tych niewielkich zanieczyszczeń wewnątrz budynku. Znajdują zastosowanie w obszarach wejścia do budynków jako druga i trzecia strefa czyszcząca oraz w korytarzach, windach, recepcjach itp. Dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu można dobrać matę adekwatnie do konkretnych potrzeb.

Maty osuszająco-pyłochłonne Unimat – dlaczego warto?

Maty osuszające i pyłochłonne, które dostępne są w naszej ofercie, zapewniają zarówno dużą absorpcję wody, jak i skutecznie ograniczają rozprzestrzenianie się pyłów. Wykazują bardzo wysoki poziom odporności na ścieranie, zgniatanie oraz gnicie. Dzięki temu służą przez długie lata, zachowując swoją skuteczność, jak i estetyczny wygląd.

Doskonale sprawdzają się przede wszystkim we wnętrzach, w których panuje umiarkowany lub intensywny ruch pieszy. Znajdują zastosowanie przede wszystkim jako istotny element uzupełniający dla wycieraczek zewnętrznych. Używane są głównie w obiektach handlowych i biurowych, budynkach użyteczności publicznej, ale dobrze sprawdzą się również w domach jednorodzinnych.