Wycieraczki systemowe zewnętrzne. Co wybrać?

Pogoda w Polsce nie rozpieszcza. Gdy nadchodzi jesień, a po niej zima, przez wiele dni w miesiącu zmagamy się z intensywnymi deszczami, a później – padającym śniegiem. Takie warunki są szczególnie uciążliwe dla obiektów użytkowanych przez wiele osób. Na obuwiu wnoszą one do wewnątrz spore ilości wody oraz brudu. Kałuże w hallu wyglądają nie tylko nieestetycznie, ale również sprawiają, że posadzka staje się śliska i niebezpieczna. Dodatkowo zarządca budynku musi więcej wydawać na częste sprzątanie i konserwowanie posadzki. Dlatego tak bardzo ważny jest dobór odpowiedniej wycieraczki zewnętrznej, która skutecznie powstrzyma część tego, co wnoszone jest na obuwiu do budynku.

Wycieraczki systemowe

Najnowocześniejszym rozwiązaniem jest stosowanie wycieraczek systemowych, które montuje się we wpuście przed wejściem do budynku. Wycieraczki zewnętrzne  to tak naprawdę aluminiowo-gumowe konstrukcje. Specjalne aluminiowe wypustki i gumowe wkłady doskonale oczyszczają buty z zabrudzeń. Co ważne, są one niezwykle odporne na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające warunki pogodowe. Nawet podczas mroźnej i śnieżnej zimy świetnie radzą sobie zarówno ze śniegiem, jak i błotem. Wycieraczki od dobrych producentów łatwo można zwinąć, co jest szczególnie istotne przy modelach o dużych rozmiarach. Dzięki temu wycieraczkę można łatwo przetransportować lub dokładnie wyczyścić. Najlepsi producenci wycieraczek oferują swoje produkty w różnych wysokościach. To dlatego, że różne firmy montują różnej głębokości wpusty. Idealna wycieraczka to taka, która nie będzie wystawała ponad poziom gruntu. Równy poziom gruntu, wycieraczki i wejścia zapobiega potknięciom i innym niebezpiecznym sytuacjom.

Producent wycieraczek

Szukając idealnej wycieraczki zewnętrznej do swojej firmy, warto po prostu skontaktować się z doświadczonym producentem wycieraczek. Doradzi nam on najlepszy model, dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. W razie potrzeby wykona także wycieraczkę o niestandardowych wymiarach lub kształcie.