Wycieraczki podłogowe systemowe – pomoc techniczna

Przed złożeniem zamówienia zalecamy zapoznać się z poniżej zamieszczonymi informacjami. Doskonale wiemy, że zaprojektowanie strefy czyszczenia nie jest kwestią oczywistą. Nasi specjaliści przygotowali materiały, w których przedstawiamy najpopularniejsze i sprawdzone rozwiązania. Aby ułatwić Klientom wybór wycieraczek, wskazujemy też przykładowe modele, które mogą znaleźć się przed lub za wejściem do budynku.

Decydując się na wycieraczki na zamówienie, należy podać ich wymiary. Poniżej objaśniamy, jak dokonać pomiaru, aby otrzymany produkt spełniał oczekiwania Klienta i zawsze pasował do przygotowanego miejsca.

In this place our clients are able to achieve knowledge that is necessary when it comes to choosing and measuring doormats. Please read this part carefully.

An adequate measuring nomenclature: „width” is a dimension parallel to the door and „length” is a dimension perpendicular to the entrance. We ask you to use milimeters to give us the most precise data.
Before ordering please choose these details: total height of a doormat, color and type of cleaning insets and type of assembly. We are able to create every shape and in you require any assistance please contact us. The pictures depict possible options of assembling effective cleaning sequences.

Wymiarowanie

Przed rozpoczęciem projektowania strefy czyszczenia i złożeniem zamówienia prosimy zapoznać się z poniższym rysunkiem.

Szerokość – wymiar równoległy do drzwi wejściowych

Długość – wymiar prostopadły do drzwi wejściowych

Wymiary prosimy podawać w milimetrach.

wymiarowania

 

wymiary

Oferowane przez nas wycieraczki są produkowane z dużą dokładnością. Podanie dokładnych wymiarów pozwoli nam stworzyć produkt, który idealnie będzie pasował do ramy systemowej.

Inne niezbędne informacje

Przed zamówieniem wycieraczek podłogowych, aluminiowych czy przemysłowych prosimy określić:

 • wysokość całkowitą wycieraczek – szczegółowe wskazówki, jak należy to zrobić, prezentujemy w kartach technicznych oraz przekrojach dostępnych do pobrania w zakładce "Dla Projektantów",
 • rodzaj i kolor wkładu, który zostanie zastosowany w wycieraczce,
 • sposób montażu – w sprzedaży mamy wycieraczki przeznaczone do osadzenia m.in. w ramie systemowej.

Sprecyzowanie oczekiwań przy składaniu zamówienia pozwoli nam na jego szybką realizację.

Strefy ciągu czyszczącego

Wycieraczki Unimat są tworzone z myślą o skuteczności oczyszczania. Wykorzystujemy najlepsze materiały, aby stworzyć odpowiednio chłonne akcesoria, które zbierają zanieczyszczenia z całej powierzchni obuwia czy kół. Zastosowanie pojedynczej wycieraczki nie daje jednak tak dobrych efektów jak stworzenie ciągu czyszczącego.

Klientom, którzy chcą zminimalizować nakłady finansowe przeznaczane na utrzymanie obiektu w należytej czystości, proponujemy kilka różnych rozwiązań.

Strefa MINIMUM. To minimalna strefa czyszcząca, która składa się z jednej wycieraczki obiektowej zewnętrznej lub wewnętrznej. Rekomendujemy zastosowanie:

 • na zewnątrz wycieraczki czyszczącej, np.: Unimat Krata, Unimat B, Unimat R, Unimat R Modulus lub Unimat MGA,
 • wewnątrz sprawdzą się wycieraczki osuszająco-czyszczące lub osuszające, np.: Unimat BT, Unimat RT, Unimat T lub Unimat T Modulus.

Strefa KLASYCZNA. Składa się w dwóch części – zewnętrznej i wewnętrznej. Klientom chcącym stworzyć taką strefę proponujemy:

 • na zewnątrz wycieraczki czyszczące – świetnie sprawdzą się modele: Unimat Krata, Unimat B, Unimat R, Unimat R Modulus lub Unimat MGA,
 • wewnątrz wycieraczki osuszająco-czyszczące lub osuszające, np.: Unimat BT, Unimat RT, Unimat T i Unimat T Modulus; dobrym wyborem będą też maty osuszające, np.: Unimat StandardMat lub Unimat SuperMat.

strefa 1

 

strefa 2

KLASYCZNY – przykłady strefy czyszczącej dwustopniowej – jedna wycieraczka zewnętrzna wraz z wewnętrzną. W tej roli najlepiej spełnią się:

– na zewnątrz wycieraczki czyszczące jak np. Unimat Krata, Unimat B, Unimat R, Unimat R Modulus, Unimat MGA itp. o różnych wysokościach zależnie od konkretnych warunków technicznych.

– do wewnątrz wycieraczki osuszająco-czyszczące lub osuszające jak np. Unimat BT, Unimat RT, Unimat T, Unimat T Modulus, maty osuszające Unimat StandardMat, Unimat SuperMat itp. o różnych wysokościach zależnie od konkretnych warunków technicznych.

strefa klasyczny

 

klasyczna wycieraczka

Strefa OPTYMALNA, czyli trzystopniowa. Składa się z trzech różnych wycieraczek – zewnętrznej, wewnętrznej oraz maty osuszającej lub logomaty.

Z naszego doświadczenia wynika, że do stworzenia takiej strefy najlepiej użyć:

 • na zewnątrz wycieraczki czyszczącej, : Unimat Krata, Unimat B, Unimat R, Unimat R Modulus lub Unimat MGA,
 • wewnątrz wycieraczki osuszająco-czyszczącej lub osuszającej, : Unimat BT, Unimat RT, Unimat T lub Unimat T Modulus,
 • w charakterze maty osuszającej, która będzie stanowić trzecią część strefy; najlepiej sprawdzą się np.: Unimat StandardMat, Unimat SuperMat lub Unimat LogoMat.

Strefa OPTYMALNA

Strefa OPTYMALNA 1

Strefa OPTYMALNA 2

Strefa OPTYMALNA 3

 

Strefa OPTYMALNA 4

Strefa OPTYMALNA 5

Strefa OPTYMALNA 6

Strefa OPTYMALNA 7

Kształty wycieraczek UNIMAT

W galeriach handlowych, w których znajdują się drzwi obrotowe, nie zawsze jest możliwe zastosowanie wycieraczek w standardowych kształtach (kwadratowych i prostokątnych). Z tego względu proponujemy także wycieraczki podłogowe o niestandardowych kształtach, np.: trójkątne, trapezowe i w kształcie koła.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Z chęcią pomożemy w dobraniu rozwiązań, które sprawdzą się najlepiej w danym obiekcie.

Kształty standardowe:

 • kwadrat
 • prostokąt

kształt

kształt 1

kształt 2

 

Kształty niestandardowe:

 • trójkąt
 • trapez
 • półkole
 • koło
 • wielokąty
 • itp.

Kształty niestandardowe

Kształty niestandardowe 1

Kształty niestandardowe 2