Wycieraczki podłogowe systemowe a kwestie bezpieczeństwa

Wycieraczki w obiektach użytku publicznego mają na celu przede wszystkim ułatwienie utrzymania czystości w pomieszczeniach poprzez zbieranie różnorodnych zanieczyszczeń z obuwia już przy wejściu do budynku. Jednak nie jest to ich jedyna funkcja. Wycieraczki systemowe, a także szereg innych rozwiązań zapewnianych przez naszą firmę, mają na celu również podnoszenie poziomu bezpieczeństwa poprzez skuteczną eliminację różnego rodzaju zagrożeń, jakie mogą być wynikiem różnorodnych zanieczyszczeń pozostawionych na często uczęszczanych podłogach.

 Podnieś poziom bezpieczeństwa w obiekcie dzięki wycieraczkom systemowym 

Wycieraczki systemowe, które stanowią podstawowy wybór w przypadku obiektów użytku publicznego oraz budynków przemysłowych, mają przede wszystkim  skutecznie ograniczać ilość zanieczyszczeń wnoszonych na obuwiu do wnętrz  . Jednak ich istotną zaletą użytkową jest również podnoszenie poziomu bezpieczeństwa użytkowników. W okresie jesienno-zimowym, gdy na zewnątrz często pada deszcz lub śnieg, użytkownicy na obuwiu wnoszą do środka nie tylko błoto, piasek i drobne kamienie, ale również wodę. Brak jakichkolwiek wycieraczek przy wejściu powoduje, że woda gromadzi się na podłodze, przez co posadzka może stać się bardzo śliska. A to zwiększa ryzyko poślizgnięcia się, w wyniku którego niejednokrotnie dochodzi do stłuczeń, zwichnięć czy nawet złamań.

Rodzajów wycieraczek systemowych w naszej ofercie jest kilka, co pozwala na dobór odpowiedniego rozwiązania adekwatnie do potrzeb. Zapewniamy przede wszystkim:

  • wycieraczki aluminiowe (dostępne z wkładem osuszającym, osuszająco-czyszczącym lub czyszczącym),
  • wycieraczki gumowe ażurowe,
  • wycieraczki przemysłowe (systemy czyszczenia przejazdowego, które pozwalają szybko oczyścić z zabrudzeń koła pojazdów),
  • wycieraczki wewnętrzne z włókien naturalnych (produkowane z naturalnych włókien kokosowych, osuszające, wewnętrzne, tworzące miłą, ekologiczną atmosferę).

Co oprócz wycieraczek systemowych?

Oprócz wycieraczek systemowych zapewniamy również szereg innych rozwiązań, które przeznaczone są do budynków, które ze względu na swoją specyfikę wymagają zastosowania rozwiązań o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa. Są to przede wszystkim nastopnice antypoślizgowe, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych, a ich otwarta konstrukcja sprzyja przepływowi wody i powietrza.