Wycieraczka gumowa ażurowa: w prostocie siła!

W galeriach handlowych i innych budynkach użyteczności publicznej zazwyczaj stosuje się nowoczesne wycieraczki systemowe. Jednak gdy nadchodzi jesień i zima, w wielu z nich pojawiają się również „zwykłe” wycieraczki gumowe z otworami na całej powierzchni. Chociaż wydawać się może, że niewiele wnoszą one wiele do ciągów czyszczących obuwie, są niezwykle praktyczne i skuteczne.

Budowa wycieraczki

Gumowa wycieraczka dzięki swojej ażurowej konstrukcji perfekcyjnie oczyszcza buty. W otworach można dodatkowo umieszczać pojedyncze szczoteczki, które jeszcze bardziej podnoszą skuteczność wycieraczki. Otwarta konstrukcja wycieraczki charakteryzuje się bardzo dużą pojemnością na brud, a spód wycieraczki umożliwia swobodny przepływ wody. To oznacza między innymi, że wycieraczka świetnie radzi sobie nawet z dużą ilością śniegu, który jest nanoszony na obuwiu do danego obiektu. Wycieraczka gumowa jest ponadto niezwykle wytrzymała. Można ja stosować zarówno w budynku, jak i przed nim. Jej dodatkową zaletą jest to, że może być położona w hallu, bez potrzeby montowania jej w specjalnym wpuście. Wycieraczkę można więc położyć w dowolnym miejscu. To jednak nie wszystko. Wycieraczek gumowych używa się często również ze względu na ich właściwości antypoślizgowe. Dlatego podczas mokrych pór roku są wspaniałym uzupełnieniem zwykłych wycieraczek, które nie zawsze radzą sobie z ogromem wilgoci wnoszonym do wewnątrz budynku na obuwiu.

Co warto przemyśleć przed zakupem?

Każdy producent wycieraczek oferuje wycieraczki gumowe w standardowych rozmiarach. Jednak niektórzy oferują też wykonanie wycieraczki gumowej o nietypowych wymiarach czy kształcie. Najlepsi producenci mają w swoim asortymencie również pojedyncze szczotki do wycieraczek. Jeśli więc któraś z nich ulegnie zniszczeniu, można ją łatwo wymienić, bez potrzeby zakupu nowej wycieraczki. Gumowa wycieraczka powinna być wyprodukowana z gumy wysokiej jakości, jednak pozwalającej się łatwo zwijać, aby wycieraczkę łatwo można było transportować.