Specyfika i najważniejsze funkcje wycieraczek systemowych

Wycieraczki systemowe (inaczej obiektowe) mają na celu redukcję zanieczyszczeń od wejścia do budynku. Dzięki temu podłogi wewnątrz obiektów przez dłuższy czas zachowują swoją czystość i estetykę. Znajdują zastosowanie nie tylko w domach i mieszkaniach, ale również w biurach, centrach handlowych, szpitalach, obiektach użyteczności publicznej itd. Są uniwersalne, funkcjonalne i skutecznie ograniczają ilość kurzu, błota i piasku wnoszonych na obuwiu do wnętrz budynków.

Czym się różnią wycieraczki systemowe od standardowych?

Wycieraczki systemowe montowane są do podłoża na stałe, dlatego też nie podwijają się i nie przemieszczają. Standardowe, materiałowe wycieraczki nie zapewniają takiej stabilności. Co więcej, wersja systemowa zapewnia ochronę zarówno przed zanieczyszczeniami, takimi jak piasek, drobne kamienie czy błoto, jak i przed wodą i śniegiem. Są przystosowane do skutecznego gromadzenia i odprowadzania wodę, aby nie stanowiła ona zagrożenia dla bezpieczeństwa osób poruszających się po danym obiekcie. Materiałowe wycieraczki niestety nie chronią tak dobrze przed wilgocią.

O ile standardowe, materiałowe wycieraczki mogą sprawdzić się w przypadku mieszkań i domów prywatnych, gdzie ruch pieszych jest dość ograniczony, o tyle w miejscach publicznych okazują się nieefektywne i mało wydajne. Dlatego też w miejscach intensywnie użytkowanych przez dużą liczbę ludzi najlepszym sposobem na ograniczenie ilości zanieczyszczeń jest wprowadzenie odpowiednio dobranych wycieraczek systemowych.

Rodzaje wycieraczek systemowych

Rodzajów wycieraczek systemowych jest kilka, dlatego też bez większego problemu można dobrać odpowiednie rozwiązanie adekwatnie do potrzeb i specyfiki danego obiektu. W ofercie producenta wycieraczek systemowych UNIMAT znajdziemy m.in.:

  • wycieraczki aluminiowe z wkładem osuszającym, osuszająco-czyszczącym lub czyszczącym
  • wycieraczki gumowe ażurowe (do zastosowania na zewnątrz i wewnątrz budynków)
  • wycieraczki przemysłowe, czyli systemy czyszczenia przejazdowego, które pozwalają szybko oczyścić z zabrudzeń koła pojazdów
  • wycieraczki wewnętrzne z włókien naturalnych – wycieraczki wyprodukowane z naturalnych włókien kokosowych, osuszające, wewnętrzne, tworzące miłą, ekologiczną atmosferę