Jak zaplanować wycieraczki w hallu biurowca?

Zaplanowanie wycieraczki w wejściu do biurowca czy centrum handlowego to nie lada wyzwanie. Codziennie do tego typu budynków wchodzą setki osób. Podczas brzydkiej pogody wnoszą one ze sobą do środka ogromne ilości brudu i wilgoci. To oczywiście przekłada się na wysokie koszty sprzątania obiektu. Dlatego coraz więcej firm stawia na nowoczesne i skuteczne wycieraczki systemowe. Jak je zaplanować?

Jedna wycieraczka

Zarządcy i właściciele budynków, którzy chcą maksymalnie zaoszczędzić, decydują się na jedną wycieraczkę. Może to być wycieraczka zewnętrzna, zazwyczaj czyszcząca, lub wycieraczka wewnętrzna. W przypadku tej drugiej najczęściej wybierane są w wycieraczki osuszająco-czyszczące lub osuszające. Jedna wycieraczka jednak nie jest tak skuteczna, jak ich ciąg.

Dwie wycieraczki

Dwie wycieraczki umożliwiają stworzenie klasycznej strefy ciągu czyszczącego. Taka strefa składa się z jednej wycieraczki wewnętrznej i jednej wycieraczki zewnętrznej. W tym systemie wycieraczką zewnętrzną jest wycieraczka czyszcząca, a wewnątrz kładzie się wycieraczkę osuszająco czyszczącą lub osuszającą.

Trzy wycieraczki

Najskuteczniejszym sposobem na zachowanie czystości zamontowanie trzech wycieraczek, czyli stworzenie tzw. strefy optymalnej. W jej skład wchodzi wycieraczka zewnętrzna , wycieraczka wewnętrzna oraz mata osuszająca (może też być ona zastąpiona logomatą). Ułożenie wycieraczek jest podobne jak w powyższych przypadkach: na zewnątrz kładzie się wycieraczkę czyszczącą, wewnątrz – osuszająco-czyszczącą lub osuszającą, a ciąg przedłuża się dodatkowo mata, która dodatkowo osusza obuwie. To rozwiązanie znane większości z nas z wejść do centrów handlowych. Wycieraczki podłogowe od dobrych producentów mogą mieć różne, nawet niestandardowe kształty i rozmiary. Dzięki temu możliwe jest ich zamontowanie na przykład w drzwiach obrotowych lub pomiędzy parami drzwi przesuwnych.