Czym charakteryzują się wycieraczki metalowe?

Wycieraczki metalowe produkowane są ze stali cynkowanej ogniowo. Znajdują zastosowanie zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków i pełnią funkcję zbierającą. To jeden z najbardziej efektywnych systemów czyszczących, wykorzystywanych przed wejściem do budynków użyteczności publicznej. Wycieraczki wykonywane z krat pomostowych cieszą się coraz większą popularnością również wśród użytkowników prywatnych. Ich lekka konstrukcja stalowa jest z jednej strony wyjątkowo wytrzymała, a z drugiej estetyczna.

Z czego wytwarzane są wycieraczki metalowe?

Wycieraczki metalowe wytwarzane są ze stalowych krat pomostowych. Stosuje się w nich płaskowniki gładkie lub ząbkowane. Ich minimalny rozstaw osiowy to 11 mm. Dodatkowo, metalowe wycieraczki zewnętrzne mogą posiadać ramę z kątownika, ułatwiającą osadzenie w posadzce betonowej. Bezpieczeństwo poruszania się po kratach zwiększają walory antypoślizgowe, których zapewnienie jest niezbędne w przypadku wzmożonego ruchu pieszego. Antypoślizgowość zapewni zastosowanie ząbkowania w płaskownikach nośnych, poprzecznych lub w obu rodzajach. Płaskowniki ząbkowane inaczej nazywane są seratonowymi. Kratownice stalowe mogą być antypoślizgowe jednokierunkowo lub dwukierunkowo. Stal, wykorzystywana do produkcji wycieraczek metalowych jest cynkowana ogniowo, co wpływa na jej żywotność i estetykę.

Wycieraczki metalowe produkowane są kratownic stalowych zgrzewanych lub wciskanych. Kratownica zgrzewana zbudowana jest z płaskowników nośnych, które są połączone poprzecznym prętem wtopionym w konstrukcję. Kratownice wciskane (prasowane) powstają poprzez wprasowanie płaskownika poprzecznego w płaskownik nośny.

Zastosowanie i zalety wycieraczek metalowych

Wycieraczki z krat stalowych najczęściej wykorzystywane są w funkcji wycieraczek systemowych. Doskonale sprawdzają się w tzw. pierwszej strefie czyszczącej. Znajdują szerokie zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej i budynkach mieszkalnych. Powszechnie wykorzystywane są, jako wycieraczki zewnętrzne w centrach handlowych, supermarketach, magazynach, halach produkcyjnych, kinach, szkołach czy urzędach. Można je stosować na klatkach schodowych i korytarzach.

Są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a stal cynkowana stanowi wystarczające zabezpieczenie antykorozyjne. Materiał jest trwały, wytrzymały i odporny nawet na znaczne obciążenia. Wycieraczki metalowe cechują się wyjątkowo długą żywotnością i są dzięki temu opłacalną inwestycją na lata. Wysoce skutecznie zatrzymują brud i są odporne na duże natężenia ruchu. Ich niewątpliwą zaletą jest modułowość i prosty montaż. Łatwo utrzymać je w czystości, ponieważ nie wymagają specjalnych zabiegów konserwacyjnych. Do czyszczenia warto używać myjek ciśnieniowych i co jakiś czas poddać je piaskowaniu. Są odporne na działanie detergentów i nie wymagają używania specjalistycznych środków pielęgnacyjnych.