Wycieraczki z osadnikiem. Jaka jest ich rola?

W obiektach biurowych, handlowych, urzędach czy innych budynkach użytku publicznego standardowe, tekstylne wycieraczki do butów nie zawsze są wystarczającym rozwiązaniem. A bez skutecznego systemu usuwania zanieczyszczeń przy wejściu może sprawić, że wilgoć, błoto, pyły, piasek, drobne kamienie i inne zabrudzenia będą przedostawać się do wnętrz na podeszwach czy kołach wózków. Z tego też powodu w niektórych obiektach najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie specjalnych wycieraczek z osadnikiem. Czym one są i jaka jest ich rola? Dowiesz się tego, czytając dalszą część naszego artykułu.

Specyfika wycieraczki z osadnikiem

Specjalne systemy osadników z odwodnieniem skutecznie podnoszą wydajność zastosowanych wycieraczek w miejscach o szczególnie natężonym ruchu. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu zanieczyszczenia przynoszone z zewnątrz znajdują ujście, więc ograniczone jest ich rozprzestrzenianie po wnętrzu obiektu. Osadnik (znajdujący się pod wycieraczką) można porównać do specyficznego pojemnika, do którego odprowadzane są zanieczyszczenia po wstępnym oczyszczeniu z nich podeszwy na wycieraczce.

Przykładowe zastosowanie wycieraczek z osadnikiem

Wycieraczki z osadnikiem powszechnie stosowane są między innymi w biurowcach, obiektach publicznych, galeriach handlowych, na dworcach, w urzędach, na lotniskach, w halach magazynowych, obiektach przemysłowych itd. Jest to dobre rozwiązanie nie tylko w miejscach, gdzie odbywa się ruch pieszy, ale również tam, gdzie do wnętrza często wjeżdżają wózki sklepowe, osoby na wózkach inwalidzkich, wózki dziecięce czy małe pojazdy. System osadnika z odwodnieniem to również idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie może gromadzić się woda lub/i błoto, więc okolice wejścia wymagają skutecznego odwodnienia.

Systemy osadników z odwodnieniem w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdziesz produkty wykonane z najlepszej jakości materiałów, m.in. z wysokiej klasy gumy, którą używamy do produkcji gumowych wycieraczek ażurowych oraz określonych typów wkładów. W przypadku systemów osadników z odwodnieniem, osadnik powstaje z poliestru i jest dodatkowo wzmacniany włóknem szklanym. Dzięki temu produkt wykazuje wysoką odporność na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, co przekłada się na jego trwałość. Jest również odporny na działanie czynników atmosferycznych, więc może być zastosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

Systemy osadników z odwodnieniem z poliestru wzmocnione włóknem szklanym są stabilne, a jednocześnie stosunkowo lekkie. Ich czyszczenie nie stanowi kłopotu. Dostarczamy wycieraczki z osadnikiem o różnych parametrach, a także wykonujemy je na specjalne zamówienie klientów.