Z jakich materiałów można wykonać wycieraczkę podłogową?

Wycieraczki podłogowe, które znajdują powszechne zastosowanie nie tylko w naszych domach, ale również obiektach biurowych, sprzyjają zachowaniu czystości. Przede wszystkim usuwają z podeszwy obuwia nadmiar wilgoci oraz różnorodne zabrudzenia, takie jak np. śnieg, błoto, piasek, drobne kamienie, kurz itp. Ograniczają więc rozprzestrzenianie się nieczystości po pomieszczeniach. Absorbując wilgoć, wpływają również na podniesienie poziomu bezpieczeństwa we wnętrzach. To również doskonały sposób na ochronę podłóg (szczególnie drewnianych) przed szybszym zużyciem i widocznymi zarysowaniami. Oprócz wielu istotnych funkcji praktycznych wycieraczki podłogowe mogą również stanowić jeden z elementów dekoracyjnych, współtworzących ogólny wystrój wnętrza.

Wybierając wycieraczkę podłogową, zwykle w pierwszej kolejności zwracamy uwagę przede wszystkim na jej wygląd. Warto jednak skupić się również na materiałach, z jakich została wykonana. A w tym przypadku możliwości jest bardzo wiele. Z tego artykułu dowiesz się, z jakich materiałów mogą być wykonane wycieraczki podłogowe.

  • Wycieraczki z gumy i tworzyw sztucznych. Z tych materiałów wykonane są najchętniej wybierane przez klientów wycieraczki. Wybór wycieraczek z gumy i tworzyw sztucznych jest niezwykle urozmaicony. To zarówno produkty przeznaczone do zastosowania wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, jak również szereg modeli przeznaczonych do specjalnych zastosowań, np. wycieraczki z drobnymi wypustkami (przypominającymi drobne szczotki), które jeszcze lepiej oczyszczają podeszwy z zabrudzeń. Oprócz tego można wyróżnić wycieraczki z rynienkami do odprowadzania wody, o strukturze pełnej lub ażurowej itd. Wybór jest naprawdę spory. Jeśli chcesz się przekonać, poznaj ofertę naszej firmy.
  • Wycieraczki polietylenowe. Polietylen również jest tworzywem sztucznym. Wycieraczki polietylenowe to rozwiązanie bardzo ekonomiczne, gdyż materiał ten zapewnia wyjątkową trwałość oraz wytrzymałość. Raz kupiona wycieraczka, z pewnością będzie nam służyć przez długi czas.
  • Wycieraczki winylowe. Mogą być stosowane wewnątrz obiektów, ale też świetnie nadają się do użytku na zewnątrz. Są to wycieraczki odporne na niskie temperatury oraz mróz. Wyróżniają się też właściwościami antypoślizgowymi i bardzo dobrze odprowadzają wilgoć.
  • Wycieraczki z tworzywa PET. Znane są przede wszystkim ze swojej wytrzymałości mechanicznej. Przeznaczone są do zastosowania wewnątrz obiektów. Wyróżniają się wysoką estetyką oraz funkcjonalnością.
  • Wycieraczki z naturalnych włókien. To rozwiązanie idealne dla osób, które chcą żyć w zgodzie z naturą. Do produkcji tego rodzaju wycieraczek mogą być użyte różne naturalne włókna, chociaż najczęściej są to włókna kokosowe. Są nie tylko ekologiczne, ale również wytrzymałe, odporne na wilgoć, uszkodzenia mechaniczne, wysokie i niskie temperatury.