Systemy czyszczenia kół w widłakach - charakterystyka

Magazyny, hurtownie czy inne hale nie mogłyby funkcjonować bez wózków widłowych. Pojazdy te są potocznie nazywane widłakami i są wykorzystywane w transporcie bliskim. Dzięki nim można przewozić i sterować ładunkami, których ciężar dochodzi nawet do kilkudziesięciu ton. Pojazdy są wyposażone w napęd silnikowy – wyróżniamy silniki spalinowe (benzynowe, diesel i LPG) oraz elektryczne. Aby wózki widłowe zachowały pełną sprawność i mogły być bezpiecznie wykorzystywane w magazynach czy hurtowniach, należy je regularnie serwisować. Oprócz tego ważne jest, aby zachować odpowiednią higienę widłaków. Mowa tutaj przede wszystkim o czyszczeniu kół. Jakie systemy się do tego przydają?

Czym się charakteryzują systemy czyszczenia kół w widłakach? 

Czystość kół w widłakach wpływa na ich sprawność oraz bezpieczeństwo użytkowania. Właśnie dlatego magazyny, hurtownie czy inne miejsca, w których się znajdują, muszą być wyposażone w

systemy czyszczenia przejazdowego. Znajdują zastosowanie nie tylko przy wózkach widłowych, ale również przy innych pojazdach, które pracują we wspomnianych magazynach czy na innych halach.

Celem ich zastosowania jest pozostawienie powierzchni hurtowni suchej i czystej. System czyszczenia przejazdowego ma formę kratownicy. Oprócz tego jest wytrzymały, więc konstrukcja nie ulega deformacji i jest skuteczna nawet przy częstym użytkowaniu. Brud, który gromadzi się na kołach widłaków i innych pojazdów przemysłowych czy budowlanych, jest zbierany w specjalnie przeznaczonym do tego zbiorniku, który mieści się poniżej kratownicy.

Jakie urządzenie najlepiej się sprawdzi do czyszczenia widłaków? 

Poszukując urządzenia do czyszczenia widłaków, warto zwrócić uwagę na przykład na Unimat 43 B Hercules. Każdy z modułów czyszczących tego systemu został wyposażony w 29 szczotek, dzięki czemu brud zgromadzony na kołach wózków widłowych jest skutecznie usuwany. Czystość kół ma ogromne znaczenie podczas pracy widłaków – redukuje ryzyko wypadków na brudnej czy śliskiej posadzce. Warto również wspomnieć, że Unimat 43 B Hercules jest trwałym urządzeniem, a w razie potrzeby wystarczy wymienić pojedynczą szczotkę.