Wycieraczka pod drzwi jako wizytówka mieszkania

Podstawową funkcją wycieraczki jest usuwanie brudu z butów przed wejściem do budynku. Chociaż wycieraczki często traktowane są czysto użytkowo, warto skupić się na ich wyglądzie. To jedna z pierwszych rzeczy, jaką widzimy przed wejściem do mieszkania. Ładna wycieraczka będzie idealnym dopełnieniem wnętrza.

Rodzaje wycieraczek, które sprawdzą się w mieszkaniu

Wycieraczki wykonywane są z różnych materiałów. Jego rodzaj powinien być uzależniony od potrzeb oraz tego, jakie czynniki będą oddziaływać na wycieraczkę. Wycieraczki wewnętrzne muszą szybko schnąć i nie przepuszczać wilgoci. We wnętrzach sprawdzą się wycieraczki kokosowe, dostępne w wielu kolorach. Dzięki temu bez problemu dopasujemy je do wystroju mieszkania.

Dobrym rozwiązaniem jest używanie dwóch wycieraczek – jednej przed drzwiami, a drugiej zaraz za progiem mieszkania. Wycieraczka zewnętrzna pozwoli na pozbycie się większości śniegu i błota. Wewnętrzna zatrzyma pozostałości brudu. Takie rozwiązanie ma też funkcję dekoracyjną. Wycieraczki mogą pasować do siebie lub odpowiadać kolorom ścian w poszczególnych pomieszczeniach.

Najbardziej funkcjonalne wycieraczki do mieszkania wykonane są z kilku materiałów. W Unimat zapewniamy szeroki wybór wycieraczek wewnętrznych i zewnętrznych. Znajdą u nas Państwo również gotowe wycieraczki domowe. Jest to uniwersalny produkt gotowy do użytku zaraz po wyjęciu z pudełka. Wycieraczka tego typu nadaje się zarówno do wnętrz, jak i przed dom.

Co ma znaczenie przy wyborze wycieraczki?

Przy wyborze wycieraczki najważniejsze jest to, czy dobrze czyści buty. Znaczenie ma również trwałość. Dobrej jakości wycieraczka to opłacalna inwestycja, ponieważ chroni wewnętrzne wykładziny podłogowe przed brudem i uszkodzeniami. Skuteczna wycieraczka skraca też czas potrzebny na czyszczenie mieszkania.

Dobrze, żeby wycieraczka była co najmniej tak szeroka, jak szerokość drzwi. Jej długość powinna odpowiadać mniej więcej długości przeciętnego kroku. W ten sposób, gdy po wycieraczce przejdą domownicy lub goście, zostanie na niej większość brudu.