Różnice miedzy wycieraczką systemową a konwencjonalną

Wycieraczki systemowe powstają przy użyciu wysokiej jakości tworzyw oraz nowoczesnej technologii. Powstają z nich ciągi czyszczące do różnego rodzaju obiektów: budynków usługowych, centrów handlowych, hoteli, restauracji, biur, instytucji publicznych czy apartamentowców. W poniższym tekście dowiesz się, dlaczego wykazują lepsze właściwości czyszczące niż wycieraczki konwencjonalne.

Projektowanie wycieraczek systemowych

Wycieraczki systemowe są projektowane z uwzględnieniem indywidualnej specyfiki danego obiektu. Tworzywa, z jakich powstają, wkłady czyszczące oraz dodatkowe wyposażenie jest dobierane do codziennego natężenia ruchu w budynku, warunków technicznych i rodzaju zabrudzeń. Ponadto zarówno wycieraczki zewnętrzne, jak i wewnętrzne maty osuszająco-pyłochłonne zostają dopasowane do fasady obiektu oraz aranżacji pomieszczeń. System czyszczący pasuje do wyposażenia i pełni funkcję dekoracyjną, dzięki czemu wnętrza prezentują się elegancko oraz robią dobre wrażenie na odwiedzających. Wycieraczki systemowe mogą zostać dostosowane do obiektów usługowych i handlowych, które są odwiedzane przez licznych gości lub klientów oraz do zakładów przemysłowych i magazynów, w jakich należy stworzyć ciąg czyszczący przystosowany do oczyszczania kół wózków widłowych lub innych maszyn.

Właściwości wycieraczek systemowych

Największą zaletą wycieraczek systemowych jest ich wielofunkcyjność. Są wyposażone w kilka rodzajów wkładów czyszczących, m.in. gumowe, szczotkowe czy tekstylne. Każdy z nich odpowiada za usuwanie z obuwia innego typu zabrudzeń: wilgoci, błota, śniegu, żwiru, piasku, kurzu. Dzięki temu wycieraczki zapewniają ochronę podłóg przed nieczystościami oraz mikrouszkodzeniami powstającymi pod wpływem kontaktu z niewielkimi cząsteczkami brudu. Wycieraczki systemowe wykazują również wysoką wytrzymałości i długą żywotność. Zatrzymują nawet kilka kilogramów zabrudzeń i nie gniją pod wpływem stałego kontaktu z wodą. Są osadzone w trwałych profilach aluminiowych oraz montowane we wpustach w podłodze lub bezpośrednio na posadzce w ramach najazdowych. To elementy, które zapewniają bezpieczeństwo przechodniów w budynku, zapobiegając poślizgnięciu się lub potknięciom, oraz chronią wkłady czyszczące przed uszkodzeniami mechanicznymi.