Wykorzystanie polipropylenu w produkcji wycieraczek

Z polipropylenu powstają osuszające i pyłochłonne wycieraczki tekstylne. To uniwersalne, trwałe i bezpieczne tworzywo sztuczne znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W produkcji wycieraczek włókna polipropylenowe są wykorzystywane ze względu na bardzo dobrą chłonność, odporność na wysokie temperatury i związki chemiczne oraz niepalność. Ponadto powstające z nich runo zapewnia uczucie miękkości i komfort użytkowania.

Czy wycieraczki z polipropylenu mają negatywny wpływ na środowisko?

Wycieraczki z polipropylenu mają wysoką wytrzymałość i długą żywotność. Dzięki temu, że nie ulegają szybkiemu zużyciu, nie trzeba wymieniać ich na nowe po krótkim czasie użytkowania nawet w miejscach, w których są narażone na intensywną eksploatację. W rezultacie wycieraczki tekstylne w niewielkich ilościach trafiają do odpadów zanieczyszczających środowisko naturalne. Ponadto wyroby z polipropylenu nadają się do recyklingu kaskadowego. Surowiec może być ponownie wykorzystywany do produkcji elementów, które nie muszą spełniać tak wysokich parametrów technicznych jak w pierwotnym produkcie. Osoby, prowadzące ekologiczny styl życia, śmiało mogą zakupić wycieraczki tekstylne, które będą służyć im przez długi czas, a po zużyciu zostaną poddane recyklingowi.  

Gdzie sprawdzają się wycieraczki z polipropylenu?

Wycieraczki z polipropylenu są przeznaczone do użytku we wnętrzach budynków. Znajdują zastosowanie w drugiej lub trzeciej strefie ciągów czyszczących, gdzie dokładnie osuszają obuwie oraz usuwają z niego drobnoziarniste zanieczyszczenia (kurz, piasek, pył). Maty tekstylne mają gumowe lub winylowe podłoże o właściwościach antypoślizgowych, zatem zapewniają bezpieczeństwo przechodniów, którzy przemieszczają się po obiekcie. Mogą być stosowane zarówno w strefach wejścia, jak i na korytarzach obiektu. Wyróżniają się eleganckim wyglądem i są dostępne w wielu kolorach, zatem łatwo dopasować je do wystroju wnętrz. Sprawdzają się w obiektach o umiarkowanym natężeniu ruchu, takich jak biurowce, siedziby film, hotele, restauracje, salony kosmetyczne czy budynki użyteczności publicznej.