Jakie wycieraczki najlepiej sprawdzają się na zewnątrz budynków?

Wycieraczki zewnętrzne to niezbędny element wyposażenia wejścia do budynku, niezależnie czy mowa o domku jednorodzinnym, bloku mieszkalnym czy może firmie. Pomagają utrzymać porządek zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń, gdyż jeśli są odpowiednio chłonne, zbiorą wodę z deszczu, błoto czy topiący się śnieg. Oczyszczają buty z piasku i właściwie zaprojektowane idealnie wpasują się w bryłę budynku.

Wycieraczki zewnętrzne – najważniejsze informacje

Przeglądając ofertę producenta wycieraczek, w pierwszej kolejności należy zastanowić się jakiego rodzaju produkt nas interesuje: z jakiego ma być wykonany materiału, jak ma być montowany oraz jakiej ma być wielkości. Istotna jest też ich funkcja, czy mają być tylko osuszające lub tylko czyszczące, czy ewentualnie mają łączyć te dwie role. Wtedy mamy pewność, że dobierzemy właściwą wycieraczkę do danego budynku.

Na rynku dostępne są wycieraczki do zabudowania w posadzce, niektóre modele mają specjalne systemy odprowadzające wodę, co jest istotne przy większym natężeniu ruchu. Inne modele sprawdzą się do domku, inne do budynku usługowego.

Jaką wycieraczkę wybrać?

Trzeba pamiętać, że na wycieraczkę znajdującą się na zewnątrz budynku oddziałuje również zmienna pogoda. Musi być ona odporna na działanie wody, niskich i wysokich temperatur oraz odpowiednio zamontowana, aby była wygodna i bezpieczna w użytkowaniu. Popularnością cieszą się na przykład wycieraczki aluminiowe, które nie dość, że dbają o czystość butów, to jeszcze eliminują ryzyko potknięcia lub poślizgnięcia. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne i duże obciążenia oraz łatwo je wyczyścić na mokro i na sucho. Sprawdzą się w nowoczesnym budownictwie, a odpowiednio wzmocnione wytrzymają nawet duży ruch.

Inną opcją są wycieraczki szczotkowe zbudowane z włókien poliamidowych, które szybko zatrzymują brud i wilgoć. Taki model lepiej sprawdzi się przy tradycyjnych elewacjach. Te robione na zamówienie, dodatkowo mogą mieć logo firmy. To forma ochrony posadzki i jednocześnie reklamy przedsiębiorstwa wpływającej na jego wizerunek.