Kiedy warto wymienić wycieraczkę na nową?

Wykonane z najwyższej jakości materiałów, wycieraczki systemowe, są niezawodne i odporne na ścieranie. Doskonale czyszczą obuwie z różnorodnych zabrudzeń, dzięki czemu są niezastąpione w budynkach o dużym natężeniu ruchu pieszego, gdzie zachowanie wysokiego poziomu czystości jest szczególnie istotne. Dlaczego warto używać wycieraczek systemowych? W jakich miejscach znajdują zastosowanie? Zapraszam do lektury i poznania odpowiedzi na postawione pytania.

Jakie są rodzaje wycieraczek systemowych i jakie mają zalety?

Maty z profilami aluminiowymi mogą być stosowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Poszczególne modele różnią się od siebie wysokością oraz rodzajem powierzchni czyszczącej. Specjalistyczne wycieraczki powinny być odporne na działanie czynników pogodowych i uszkodzenia mechaniczne, dlatego też montuje się w nich niezwykle wytrzymałe wkłady winylowe lub czyszczące wkłady szczotkowe. Popularne jest również naprzemienne ich układanie zapewniające jak najskuteczniejszy efekt oczyszczania obuwia. Oprócz tego maty wewnętrzne mogą mieć założony wkład rypsowy, szczotkowy lub obydwa jednocześnie, aby chronić pomieszczenia w firmie lub w domu przed przedostawaniem się nawet najdrobniejszych zanieczyszczeń. Zaletami wycieraczek systemowych są:

-    skuteczne zbieranie zanieczyszczeń, z uwagi na to, że zatrzymują do 80% wnoszonego brudu i wilgoci, co zmniejsza koszty utrzymania czystości oraz chronią podłogi wewnętrzne przed zniszczeniem,

-    odporność na zniszczenia, gdyż wykonane są z trwałej konstrukcja aluminiowej, a ich stabilna budowa zapewnia rozwiązanie na długie lata,

-    elegancki wygląd, z uwagi na dostępność w dowolnym wymiarze i kształcie oraz różnorodność wykończeń, a także montaż we wnęce lub na powierzchni,

-    prostota użytkowania polegająca na szybkim montażu, łatwym czyszczeniu, niezawodności oraz możliwości wymiany wkładów.

Wysokiej jakości wycieraczki są udaną inwestycją na lata. Konieczność ich wymiany zachodzi w przypadku zniszczenia poprzez wypalenie papierosami, uszkodzenie mechaniczne, zabrudzenie gumą do żucia, tłustymi olejami, farbami, itp. lub też wskutek zużycia.

W jakich miejscach stosuje się wycieraczki aluminiowe?

Wycieraczki systemowe można spotkać w szkołach i na uczelniach, hotelach, galeriach handlowych, biurach, szpitalach, urzędach czy klubach sportowych. We wszystkich tych miejscach, ważna jest nie tylko efektywność czyszczenia, ale także zachowanie estetyki na wysokim poziomie, zarówno przed budynkiem, jak i w jego wnętrzu.

Wycieraczki aluminiowe, w zależności od wybranego modelu, mogą być stosowane na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Zazwyczaj montowane są we wpuście o odpowiedniej głębokości albo w profilowanej ramie aluminiowej. Taki sposób montażu zapewnia ich stabilność oraz gwarantuje bezpieczeństwo użytkowników.