Czym się różnią wycieraczki od mat wejściowych?

Zależnie od naszych potrzeb i miejsca docelowego można wahać się pomiędzy matą wejściową a wycieraczką. Dobrze zdawać sobie sprawę z różnic między nimi, by móc zdecydować się na opcję, która spełni nasze oczekiwania. Chociaż bowiem zastosowanie mat wejściowych i wycieraczek jest właściwie identyczne, to niepoprawne dobranie którejś z nich może skończyć się niezadowoleniem z efektu: estetycznego, jak również użytkowego. 

Maty wejściowe najczęściej spotkać można w miejscach, w których przebywa jednocześnie wiele osób. Są to miejsca użytku publicznego, jak szpitale, przychodnie czy urzędy, ale również centra handlowe, wejścia do restauracji czy innych lokali usługowych. Wycieraczki, za to, w większości przypadków wybierane są przez klientów indywidualnych do prywatnych mieszkań i domów czy niewielkich biznesów, które prowadzą, a przez które nie przechodzi regularnie wiele osób.

Maty wejściowe i wycieraczki - najważniejsze różnice

Poza zastosowaniem wyróżnia się jeszcze trzy znaczące różnice między matami wejściowymi i pospolitymi wycieraczkami.

1. Utrzymanie

Maty wejściowe, przeciwnie do wycieraczek, które często odkształcają się wskutek szorowania, przystosowane są do czyszczenia, a nawet prania. To ważne w przypadku miejsc z dużym ruchem.

2. Podłoże

Z uwagi na to, że maty narażone są na częste przemieszczanie pod stopami tłumów ludzi, producenci wyposażają je w solidną gumową podstawę. To pozwala macie utrzymać się w jednym miejscu przez długie godziny.

3. Materiał i włókna

Wycieraczki wykonane są z włókien prostych. Przez to, brud zebrany z butów nie jest dobrze absorbowany, a jedynie utrzymuje się na powierzchni wycieraczki. W przypadku mat brud przenika do głębokich partii materiału, a obuwie stąpające po każdym kolejnym nie zbiera brudu zostawionego przez innych.