Jakie kleje nadają się do montażu wycieraczek?

W sklepach branżowych można spotkać się z szerokim wyborem klejów montażowych. Nie każdy z nich sprawdzi się w przytwierdzaniu wycieraczek do podłoża. Maty czyszczące w obiektach usługowych, handlowych i przemysłowych powinny mieć trwałe i stabilne połączenie z podłożem. Poniżej dowiedz się, które produkty sprawdzą się w montażu wycieraczek we wpustach lub bezpośrednio na posadzkach.

Który klej sprawdzi się w samodzielnym montażu wycieraczek?

Jeśli chcesz przeprowadzić montaż wycieraczek samodzielnie, powinieneś użyć do tego wydajnego i szybkoschnącego kleju montażowego. Produkt zaaplikujesz przy użyciu pistoletu, który zazwyczaj jest dołączony do zestawu. Klej musi mieć wysoką siłę spajania, krótki czas utwardzania oraz wysoką odporność na czynniki atmosferyczne, kwasy, alkohole i tłuszcze.  Jednym z najlepszych producentów akcesoriów do montażu ram do wycieraczek jest marka Siroflex, której wyroby są wykorzystywane do łączenia mat czyszczących z podłożem w budynkach narażonych na duże natężenie ruchu, znaczne obciążenia, drgania lub wibracje. Klej tej firmy zapewnia elastyczne, trwałe i szczelne połączenie ram systemowych z każdym rodzajem podłóg. 

Jakie akcesoria do montażu wycieraczek poza klejem trzeba kupić?

Poza klejem do montażu wycieraczek bezpośrednio na podłożu używa się wkrętów i kołków rozporowych. Są to elementy, które stabilizują matę czyszczącą Montując wycieraczki na powierzchni posadzki, warto skorzystać również z metalowych ram najazdowych. Dzięki nim przechodnie nie będą potykać się o krawędzie wycieraczki. Minimalizuje to ryzyko niebezpiecznych upadków i zwiększa poziom bezpieczeństwa w budynku. Ponadto ramy najazdowe ułatwiają poruszanie się osobom z ograniczoną mobilnością lub tym, którzy przemieszczają się z wózkami dziecięcymi czy walizkami na kółkach.