Zalety wycieraczek szczotkowych

Wycieraczki szczotkowe są stosowane na zewnątrz oraz wewnątrz budynków mieszkalnych i publicznych. Wyróżniają się dużą wytrzymałością nawet wtedy, gdy zostają poddawane intensywnej eksploatacji. Są sprzedawane w formie wycieraczek modułowych (pojedyncze egzemplarze gotowe do użycia od razu po wyjęciu z opakowania) i systemowych, czyli stanowią część indywidualnie projektowanych systemów czyszczących w obiektach handlowych i usługowych. 

Z jakiego materiału są wykonane wycieraczki szczotkowe?

Wkłady czyszczące wycieraczek szczotkowych powstają z włókien poliamidowych, które są łatwe do utrzymania w czystości, nie odbarwiają się i wykazują wysoką odporność na odkształcenia. Szczoteczki skutecznie zbierają z obuwia mokre i suche zanieczyszczenia. Radzą sobie z usuwaniem grubych zabrudzeń z podeszw, np. żwiru czy kamyków. Wycieraczki szczotkowe umieszcza się na trwałych profilach aluminiowych, które są odporne na korozję i szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Na rynku można znaleźć modele przeznaczone do montażu we wpustach lub bezpośrednio na posadzce. 

Co wybrać: wycieraczki szczotkowe czy mieszane?

Wycieraczki szczotkowe stają się jeszcze bardziej skuteczne i efektywne, gdy zostaną wyposażone w dodatkowe akcesoria czyszczące, takie jak grzebień aluminiowy. Tego typu maty sprawdzają się m.in. w oczyszczaniu obuwia roboczego. Wkłady szczotkowe mogą też być częścią wycieraczek mieszanych, które składają się z wkładów szczotkowych i gumowych lub szczotkowych i tekstylnych. Maty czyszcząco-osuszające nie tylko zbierają zabrudzenia z butów, lecz także pochłaniają z nich znaczny nadmiar wilgoci. Dzięki temu woda nie rozprzestrzenia się na posadzkach w całym budynku. Podnosi to poziom bezpieczeństwa w obiekcie, ponieważ ryzyko poślizgnięcia się przechodniów i upadku jest zredukowane do minimum.