Nowoczesne wycieraczki wewnętrzne

Nowoczesne systemowe wycieraczki wewnętrzne mogą być montowane w różnych konfiguracjach. Część zarządców budynków decyduje się na zamontowanie tylko wycieraczek wewnętrznych, podczas gdy inni planują je jako element całego ciągu czyszczącego. Wycieraczki systemowe mogą mieć różne wkłady, a w związku z tym pełnić różne funkcje. Warto przyjrzeć się im bliżej.

Wycieraczki osuszające

Wycieraczki osuszające to wycieraczki, w których zastosowano nowoczesne wkłady tekstylne. Cechują się one skutecznym osuszaniem obuwia. Wkłady tekstylne stosowane w wycieraczkach systemowych są wyjątkowo trwałe i odporne na ścieranie. To sprawia, że służą niezawodnie przez długi czas, a wycieraczka idealnie wykonuje swoje zadanie.

Wycieraczki osuszająco-czyszczące

Wycieraczki wewnętrzne osuszająco-czyszczące zbudowane są z wkładów tekstylnych oraz gumowych. Wkłady tekstylne, tak jak w przypadku wycieraczek osuszających, mają za zadanie odprowadzać wilgoć z obuwia. Wkłady gumowe z kolei są specjalnie wyprofilowane. To dlatego, aby mogły usuwać z butów różnego rodzaju zabrudzenia. Wycieraczka osuszająco-czyszcząca jest kompromisem pomiędzy dwoma typami wycieraczek i jest idealnym rozwiązaniem tam, gdzie odbywa się intensywny ruch.

Wycieraczki czyszczące

Zadaniem wycieraczek czyszczących jest jak najdokładniejsze oczyszczenie obuwia z zabrudzeń. Wycieraczki czyszczące wyposażone są w specjalne aluminiowe grzebienie i gumowe wkłady, również odpowiednio wyprofilowane. Wycieraczki czyszczące są bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne i cierpliwie pełnią swoją funkcję nawet przy bardzo niesprzyjającej pogodzie. Najlepsze efekty w ochronie posadzki w hallu uzyskuje się wtedy, gdy w wejściu zaplanuje się cały system wycieraczek o różnych właściwościach. Dzięki niemu udaje się zaoszczędzić spore kwoty na sprzątaniu budynku.