Jakie wycieraczki stosuje się na placach budowy?


Plac budowy to teren, na którym jest wyjątkowo dużo zabrudzeń różnego rodzaju, także wilgoci. Miejsca te wymagają zastosowania specjalnych rodzajów wycieraczek o innej budowie i użytych materiałach niż zwykłe domowe wycieraczki, które z pewnością tutaj się nie sprawdzą. W poniższym wpisie prezentujemy ciekawe rodzaje wycieraczek, które będą rewelacyjnie spełniać swoje funkcje na placach budowy. 

Wycieraczki gumowe i aluminiowe będą przydatne na placach budowy, ponieważ są odporne na wilgoć i pozwalają wstępnie oczyścić buty z dużych ilości piachu i ziemi. Są też wytrzymałe na trudne warunki atmosferyczne. Warto zaopatrzyć się od razu w większą ilość. Kompletny system osadników z odwodnieniem spełnia więcej niż funkcji niż klasyczne wycieraczki. Dzięki przestrzeni pod wycieraczką umożliwia on odprowadzanie wody, piasku i innych nieczystości. Poprzez takie rozwiązanie zwiększa się pojemność wycieraczki na brud. Kompletny system osadników z odwodnieniem świetnie sprawdzi się na placach budowy i wszędzie tam, gdzie zabrudzeń i wilgoci jest wyjątkowo dużo. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędza się wiele czasu na sprzątanie. 

W naszej ofercie są osadniki Unimat Home Cleaner PS70 wykonane z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym oraz osadniki Unimat Trap System 80 zrobione z aluminium (możliwość przygotowania osadnika na wymiar). Są to materiały bardzo wytrzymałe, lekkie, wytrzymałe na mróz, rdzę i wysokie temperatury. Do osadnika pasują wszystkie rodzaje wycieraczek Unimat 22 oraz krat stalowych ocynkowanych Unimat 20 Krata. 

Czym jest system czyszczenia przejazdowego? 

Praktycznym urządzeniem, które warto zastosować na każdym placu budowy, jest system czyszczenia przejazdowego Unimat 43 B Hercules. Głównym zadaniem systemu jest zwiększenie bezpieczeństwa w okolicach wjazdów i wyjazdów. Jest to system oczyszczania kół samochodowych i ciężkiego sprzętu, w którym pola czyszczące wykonane są z wycieraczek przejazdowych. Można je łatwo wymienić, dzięki czemu koszty użytkowania są niskie.