Wycieraczka z nadrukiem jako nośnik reklamowy

Wycieraczka do drzwi to standardowe wyposażenie niemal każdego budynku, niezależenie od jego przeznaczenia. W obiektach wykorzystywanych w działalności biznesowej – firmach usługowych oraz placówkach handlowych, a także budynkach produkcyjnych, gdzie bezpośrednio są obsługiwani klienci będzie ona również przestrzenią, którą można wykorzystać jako narzędzie marketingowe. Wycieraczki reklamowe to rozwiązanie, które może sprawdzić się w każdym biznesie, niezależnie od jego skali oraz branży. Przekonajmy się, jaki potencjał tkwi w wycieraczkach.

Dlaczego warto korzystać z wycieraczek jako nośnika reklamowego?

Wycieraczki zewnętrzne i wewnętrzne umieszczane w wejściach do budynków zajmują dość dużą przestrzeń. Są także układane w miejscach, w których klient ma pierwszy kontakt z firmą. Ulokowanie na nich logotypu będzie miłym akcentem witającym wchodzących i może zostać potraktowane jako jeden z elementów tworzenia świadomości marki lub zapoznawania potencjalnego klienta z logiem firmy. W podobny sposób będą one działały przy wyjściu, będąc dobrą okazją na utrwalenie w pamięci wychodzącego nazwy firmy. Dobrym pomysłem może być używanie wycieraczek reklamowych przygotowanych na specjalne okazje – rocznice istnienia firmy, akcję promocyjną związaną z wprowadzaniem nowej oferty czy nadchodzącymi świętami. Warto pamiętać, że strefa wejścia do budynku ma duże znaczenie dla kreowania wizerunku firmy, a znaczenie pierwszego kontaktu trudno przecenić.

Co warto umieścić na wycieraczkach reklamowych?

Nowoczesne metody produkcji pozwalają na umieszczenie na wycieraczce niemal każdej informacji, grafiki, a nawet zdjęcia. Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak wybór loga firmy lub instytucji – warto pamiętać, że wchodzący ma z wycieraczką jedynie przelotny kontakt i zwykle będzie ona działała podobnie jak inne elementy firmowej identyfikacji wizualnej. W niektórych przypadkach warto się jednak pokusić o wykonanie wycieraczki z unikalną grafiką czy wzorem – w takiej sytuacji może się okazać sposobem na przyciągnięcie uwagi.