Które wycieraczki najlepiej chronią przed poślizgiem?

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia wielu zakładów przemysłowych są wycieraczki. Najczęściej pełnią funkcje czyszczące i osuszające, które są niezbędne dla zachowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Jednak często zdarza się tak, że przedsiębiorcy potrzebują też produktu, który będzie antypoślizgowy. W jakie wycieraczki najlepiej zainwestować, aby skutecznie chroniły przed poślizgiem?

Czym są wycieraczki systemowe? 

Higiena i bezpieczeństwo w zakładzie pracy są szczególnie trudne do osiągnięcia w okresie zimowym, kiedy pracownicy wnoszą do budynku spore ilości błota i śniegu. Wówczas pojawia się również problem bezpieczeństwa, ponieważ nietrudno o poślizgnięcie i upadek. Właśnie dlatego właściciele firm poszukujący najlepszych rozwiązań, często inwestują w tak zwane wycieraczki systemowe. Mowa tutaj o wycieraczkach aluminiowych zewnętrznych lub wewnętrznych, dzięki którym można skutecznie oczyścić obuwie. Ich konstrukcja składa się z aluminiowych profili z wkładami czyszczącymi.

Trwałość produktu zapewnia połączenie stalową liną nierdzewną. Co ważne, takie produkty, zapewniają maksymalną ochronę antypoślizgową w klasie R13. Dzięki nim w pomieszczeniach nie tylko jest czysto, ale również bezpiecznie. To świetny sposób na zaoszczędzenie na sprzątaniu, ponieważ wycieraczki aluminiowe tworzą efektywną strefę oczyszczania. Warto również wspomnieć, że wycieraczki aluminiowe wewnętrzne cechują się eleganckim wyglądem, dlatego można je stosować w miejscach użyteczności publicznej, na przykład w centrach handlowych.

Kiedy warto zainwestować w maty antypoślizgowe? 

Czasami zdarza się tak, że w zakładach pracy czy miejscach użyteczności publicznej znajdują się wycieraczki, które nie spełniają wszystkich niezbędnych funkcji. Wówczas warto zainwestować w maty antypoślizgowe, które są świetnym uzupełnieniem dla takich produktów. Dzięki nim można skutecznie zabezpieczyć antypoślizgowo powierzchnie i schody.

Co ważne, można je montować w prosty sposób, ponieważ są przystosowane do obcinania i układania nawet w trudno dostępnych miejscach. Granulat PCV wtopiony w powierzchnię maty sprawia, że skutecznie zabezpiecza powierzchnie, które są narażone na nadmierną wilgoć i zapobiega poślizgnięciom.