Wycieraczki aluminiowe zewnętrzne
Chłonne i łatwe w utrzymaniu wycieraczki aluminiowe zewnętrzne doskonale sprawdzają się w obiektach publicznych. Przeciwdziałają wnoszeniu śniegu, wilgoci i błota do budynku, co umożliwia zachowanie porządku we wnętrzach zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Ich zastosowanie podnosi także poziom bezpieczeństwa, ponieważ minimalizują ryzyko potknięcia się na śliskiej czy zabrudzonej podłodze. Wycieraczki aluminiowe można czyścić na sucho lub na mokro: odkurzaczami, maszynami czyszczącymi lub myjkami ciśnieniowymi. Mimo minimalnego wkładu pracy przeznaczanego na ich pielęgnację wykazują długą żywotność, ponieważ są odporne na ścieranie, wgniatanie czy inne odkształcenia. Nie ulegają także uszkodzeniom pod wpływem czynników atmosferycznych.
W naszej ofercie znajdują się także wycieraczki aluminiowe wewnętrzne. Projektujemy ciągi czyszczące dla każdych warunków technicznych zastanych na budowie nowych obiektów, a także w budynkach już istniejących. Pasujące do siebie wycieraczki zewnętrzne i wewnętrzne prezentują się elegancko i estetycznie, dzięki czemu budują pozytywny wizerunek firm. Ich uniwersalny i minimalistyczny styl dobrze współgra z nowoczesnym budownictwem. Produkujemy wycieraczki aluminiowe do ruchu małego i średniego, a także wersje wzmocnione (Marathon) do dużego i bardzo dużego ruchu, np. w centrach handlowych. Ponadto mamy w ofercie model o bardziej eleganckim wyglądzie i szerszych wkładach czyszczących – wersja Prestige.
Konstrukcja wycieraczek aluminiowych
Skuteczność wycieraczek aluminiowych zależy od ich struktury i układu poszczególnych elementów. Części naszych produktów są ustawione w taki sposób, że efektywnie zbierają zanieczyszczenia w postaci pyłu, żwiru, piasku, drobnych kamieni oraz włókien tekstylnych. Konstrukcję wszystkich wycieraczek zewnętrznych stanowią profile aluminiowe z wkładami czyszczącymi, które łączymy przy pomocy liny stalowej nierdzewnej, dzięki czemu są niezwykle trwałe. Na ich wytrzymałość ma wpływ także prawidłowa instalacja. Wycieraczki aluminiowe zewnętrzne montuje się w pierwszej strefie prawidłowo zaprojektowanego ciągu czyszczącego. W zależności od modelu i warunków technicznych na budowie instalujemy je we wcześniej osadzonych ramach lub bezpośrednio na posadzce w rampach najazdowych.
Rodzaje wkładów w wycieraczkach zewnętrznych
Do produkcji aluminiowych wycieraczek zewnętrznych wykorzystujemy cztery rodzaje wkładów czyszczących, które różnią się właściwościami. Powstają one wyłącznie z wysokiej jakości tworzyw, pozyskiwanych od zaufanych dostawców. Od rodzaju wkładu zależy to, w jakich obiektach sprawdzi się dana wycieraczka.
Wkład tekstylny osuszająco-czyszczący
Do produkcji tych wycieraczek typu ST (scraper textile) używamy wkładów tekstylnych czyszczących wykonanych poliamidu o wysokich właściwościach skrobiących, odpornych na wygniatanie, ścieranie i gnicie pod wpływem wilgoci zapewniając długotrwałe użytkowanie. Ten rodzaj wycieraczek zewnętrznych stosuje się przed wejściami do domów prywatnych, małych biur, gabinetów lekarskich itp. Dodatkowo można wzmocnić efekt czyszczenia przez zastosowanie dodatkowych elementów czyszczących, jak grzebień aluminiowy (K) lub mini szczotka (MB).
Wkład czyszczący gumowy
Te wycieraczki systemowe wyróżniają się wkładem czyszczącym z gumy EPDM lub winylu (R). Doskonale nadają się do obiektów o dużym natężeniu ruchu, w szczególności w centrach handlowych lub marketach budowlanych, ponieważ po ich powierzchni bezproblemowo toczą się koła załadowanych wózków sklepowych. Dodatkowo można wzmocnić efekt czyszczenia przez zastosowanie dodatkowych elementów czyszczących, jak grzebień aluminiowy (K), lub mini szczotka (MB). Takie wkłady są odporne zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak i na uszkodzenia mechaniczne.
Wkłady szczotkowe
Ich zadaniem jest przede wszystkim oczyszczenie obuwia z zabrudzeń. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najskuteczniejszych wkładów szczotkowych. Dodatkowo można wzmocnić efekt czyszczenia przez zastosowanie dodatkowych elementów czyszczących jak grzebień aluminiowy (K)t. Takie wkłady są odporne zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Wkłady szczotkowe zapewniają oprócz najbardziej efektywnego czyszczenia również maksymalną ochronę antypoślizgową w klasie R13.
B - szczotka poliamidowa PA 6 lub PA 6.6
S - scraper - struktura czyszcząca zbliżona do szczotki, polipropylenowa
Wkłady mieszane
Są to wycieraczki zewnętrzne łączące pozytywne cechy poszczególnych wkładów czyszczących wymienionych wyżej. Doskonale sprawdzą się przed wejściem do każdego budynku (typ np. BT, RT, RB, ScT, SR, SB).
Standardowe wysokości wycieraczek zewnętrznych:
W zależności od użytego wkładu czyszczącego poszczególne typy mają różne realne wysokości, wysokość mierzona od spodu wycieraczki wraz z elementem wygłuszającym do szczytu najbardziej wysokiego wkładu czyszczącego:
Unimat 10 [wysokość od 10 do 12 mm]
Unimat 12 [wysokość od 12 do 15 mm]
Unimat 17 [wysokość od 16 do 19 mm]
Unimat 22 [wysokość od 22 do 25 mm]
Unimat 27 [wysokość od 27 do 30 mm]
Unimat 42 [wysokość od 42 do 45 mm]
Grubości ścianek przenoszących obciążenie dla profili wycieraczek zewnętrznych:
- standardowe profile: grubość: 1,5 mm
- wzmocnione profile: grubość 2,5 lub 3 mm