Stwórz strefę oczyszczania przed wejściem do budynku z Unimat
wycieraczki aluminiowe zewnętrzne

Unimat gif

W okresie jesienno-zimowym dużym problemem staje się wnoszenie śniegu czy błota do budynku. Można temu przeciwdziałać, korzystając z wycieraczek aluminiowych zewnętrznych. To najprostszy sposób, aby oczyścić obuwie przed wejściem do środka. Stosując wycieraczki aluminiowe zewnętrzne można stworzyć efektywną strefę oczyszczania, a tym samym obniżyć koszty sprzątania obiektu. Aluminiowe wycieraczki zewnętrzne instaluje się w pierwszej strefie prawidłowo zaprojektowanego ciągu czyszczącego.

Ich konstrukcję stanowią profile aluminiowe z wkładami czyszczącymi połączone przy pomocy liny stalowej nierdzewnej, dzięki czemu są niezwykle trwałe. W zależności od wersji produkujemy wycieraczki obiektowe zewnętrzne do ruchu małego i średniego, a także wersje wzmocnione (Marathon) do dużego i bardzo dużego ruchu, np. w centrach handlowych. Ponadto mamy w ofercie wersj o bardziej eleganckim wyglądzie i szerszych wkładach czyszczących - wersja Prestige. Wycieraczki zewnętrzne w zależności od wersji i warunków technicznych na budowie możemy instalować we wcześniej osadzonych ramach lub bezpośrednio na posadzce w rampach najazdowych.

Rozróżniamy cztery typy wycieraczek zewnętrznych:

1. Wycieraczki tekstylne zewnętrzne (typ ST): Do produkcji tych wycieraczek używamy wkładów tekstylnych czyszczących wykonanych poliamidu o wysokich właściwościach skrobiących, odpornych na wygniatanie, ścieranie i gnicie pod wpływem wilgoci zapewniając długotrwałe użytkowanie. Ten rodzaj wycieraczek zewnętrznych stosuje się przed wejściami do domów prywatnych, małych biur, gabinetów lekarskich itp. Dodatkowo można wzmocnić efekt czyszczenia przez zastosowanie dodatkowych elementów czyszczących, jak grzebień aluminiowy (K) lub mini szczotka (MB).

ST - scraper textile - wkład tekstylny osuszająco-czyszczący poliamidowy

2. Wycieraczki czyszczące gumowe (typ R, KR, MBR): Te wycieraczki systemowe wyróżniają się wkładem czyszczącym gumowym. Doskonale nadają się do obiektów o dużym natężeniu ruchu, w szczególności w centrach handlowych lub marketach budowlanych, ponieważ po ich powierzchni bezproblemowo toczą się koła załadowanych wózków sklepowych. Dodatkowo można wzmocnić efekt czyszczenia przez zastosowanie dodatkowych elementów czyszczących, jak grzebień aluminiowy (K), lub mini szczotka (MB). Takie wkłady są odporne zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak i na uszkodzenia mechaniczne.

R - guma EPDM lub winyl

3. Wycieraczki czyszczące szczotkowe (typ B, BK, S, SK, MBS) . Ich zadaniem jest przede wszystkim oczyszczenie obuwia z zabrudzeń. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najskuteczniejszych wkładów szczotkowych. Dodatkowo można wzmocnić efekt czyszczenia przez zastosowanie dodatkowych elementów czyszczących jak grzebień aluminiowy (K)t. Takie wkłady są odporne zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Wkłady szczotkowe zapewniają oprócz najbardziej efektywnego czyszczenia również maksymalną ochronę antypoślizgową w klasie R13.

B - szczotka poliamidowa PA 6 lub PA 6.6
S - scraper - struktura czyszcząca zbliżona do szczotki, polipropylenowa

4. Wycieraczki czyszczące mieszane - (typ np. BT, RT, RB, ScT, SR, SB- wycieraczki zewnętrzne łączące pozytywne cechy poszczególnych wkładów czyszczących wymienionych wyżej. Doskonale sprawdzą się przed wejściem do każdego budynku.

Standardowe wysokości wycieraczek zewnętrznych:

W zależności od użytego wkładu czyszczącego poszczególne typy mają różne realne wysokości, wysokość mierzona od spodu wycieraczki wraz z elementem wygłuszającym do szczytu najbardziej wysokiego wkładu czyszczącego:

Unimat 10   [wysokość od 10 do 12 mm]

Unimat 12   [wysokość od 12 do 15 mm]

Unimat 17   [wysokość od 16 do 19 mm]

Unimat 22   [wysokość od 22 do 25 mm]

Unimat 27   [wysokość od 27 do 30 mm]

Unimat 42   [wysokość od 42 do 45 mm]

Grubości ścianek przenoszących obciążenie dla profili wycieraczek zewnętrznych:

- standardowe profile: grubość: 1,5 mm
- wzmocnione profile: grubość 2,5 lub 3 mm

Unimat Fabryka Wycieraczek jako producent wycieraczek systemowych zapewniamy szeroki wybór wycieraczek aluminiowych wewnętrznych. Znajdziemy rozwiązanie w zakresie ciągów czyszczących dla każdych warunków technicznych zastanych na budowie nowych obiektów, a także w budynkach już istniejących. Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji wycieraczek obiektowych wewnętrznych pomoże inwestorom i projektantom zapewnić czyste wejścia do budynków, budować pozytywny wizerunek firm i obniżyć koszty przeznaczone na sprzątanie. Tworzymy solidne i trwałe rozwiązania oraz relacje z naszymi klientami.

Unimat 10

Kup produkt Zadaj pytanie