Jak prawidłowo wycierać buty o wycieraczkę?

Wycieraczki to akcesoria, które znajdują się między innymi pod drzwiami domów czy mieszkań. Dzięki nim można skutecznie zatrzymać ewentualne zabrudzenia przenoszone na powierzchni butów. Oprócz tego można je znaleźć również na terenie wielu zakładów pracy, gdzie sucha i czysta podeszwa przekłada się nie tylko na higienę, ale również bezpieczeństwo pracy. Bardzo ważne jest jednak, aby prawidłowo wycierać buty o wycieraczkę, gdyż w innym wypadku nie będą skuteczne. Jak to zrobić?

Jak używać wycieraczki, aby skutecznie wyczyścić buty? 

Funkcja wycieraczek do butów jest oczywista. Niezależnie od tego, czy mowa o wycieraczkach domowych, czy może takich, które są wykorzystywane w zakładach pracy, mają za zadanie oczyścić buty w taki sposób, aby do pomieszczenia nie przenosił się brud i wilgoć. Często zdarza się tak, że przed budynkami znajduje się zewnętrzna wycieraczka, z której należy skorzystać w pierwszej kolejności.

Czynność powinna się rozpocząć od wytarcia jednego buta, czyli przesunięciu nogi kilkukrotnie do przodu i do tyłu, aż do momentu, w którym podeszwa będzie czysta. Następnie należy powtórzyć tę samą czynność dla drugiego buta. Jeżeli w budynku znajduje się wewnętrzna wycieraczka, to wycieranie należy powtórzyć raz jeszcze.

Jakie wycieraczki zbierają nieczystości z butów najskuteczniej? 

Prawidłowe wycieranie butów o wycieraczkę nie jest skomplikowanym zadaniem, jednak aby było skuteczne, dobrze wybrać taki produkt, który skutecznie wchłania wilgoć i zbiera zanieczyszczenia. W przypadku wycieraczek domowych, które sprawdzą się również w niewielkich biurach czy salonach fryzjerskich, warto sięgać po produkty, których wkładki czyszczące są tekstylne, gumowe, szczotkowe albo z kokosu naturalnego.

W przypadku dużych budynków lepiej sięgać po wycieraczki aluminiowe, które doskonale sprawdzą się przy wzmożonym ruchu. W zależności od potrzeb można wybrać wycieraczki osuszające albo osuszająco-czyszczące, których wkład jest tekstylno-gumowy, dzięki czemu skutecznie zatrzymuje wilgoć oraz zbiera zabrudzenia z butów.