Jakie wycieraczki stanowią dobry wybór dla mieszkań i domów?

Wycieraczki do mieszkań i domów to nie tylko praktyczny dodatek, lecz także ozdoba wejścia. To niepozorny element wystroju, który jest pierwszą rzeczą, na jaką pada wzrok gości. Z tego względu przy wyborze wycieraczki nie można zapomnieć o tym, aby była estetyczna i dopasowana do aranżacji przedpokoju. Z jakich materiałów powstają dekoracyjne maty o doskonałych właściwościach czyszczących i wytrzymałościowych?

Wewnętrzne wycieraczki do mieszkań i domów z włókna kokosowego

Obecnie dużą popularność zdobyły kokosowe wycieraczki do mieszkań i domów. Produkty z naturalnego surowca są doceniane za wytrzymałość, doskonałą chłonność i skuteczne oczyszczanie obuwia z kurzu, błota i piasku. Maty z włókna kokosowego mają podłoża z winylu, dzięki któremu zyskują właściwości antypoślizgowe i nie przemieszczają się na podłodze. Stanowią bardzo dobry wybór dla osób, prowadzących ekologiczny styl życia, ponieważ są w 100% biodegradowalne. Wycieraczki kokosowe zawdzięczają popularność także swoim walorom estetycznym. Dostępne są w wielu kolorach i różnych kształtach (formy prostokątne, okrągłe i owalne). Łatwo dopasować je do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, klasycznym, prowansalskim czy boho. Wiele obecnych na rynku modeli ma na powierzchni grafikę lub nadruk z zabawnym hasłem, który wprawia gości w lepszy nastrój lub zachęca małe dzieci do wycierania bucików. Wycieraczka z włókna kokosowego to stylowy dodatek, idealnie komponujący się z pozostałymi elementami wyposażenia domu lub mieszkania.

Czy warto wybierać tekstylne wycieraczki do mieszkań i domów?

Tekstylne wycieraczki do mieszkań i domów również bardzo dobrze spełniają funkcję dekoracyjną, choć ich włókna nie tworzą tak oryginalnej struktury jak włókna kokosowe. Zapewniają bardzo dobre wchłanianie wilgoci oraz skutecznie zatrzymują drobne zanieczyszczenia (piasek, grudki ziemi, błoto). Ich odporne na zgniatanie runo jest wtopione w podłoże winylowe lub gumowe, dzięki czemu nie przemakają i są antypoślizgowe. Najczęściej występują w odcieniach szarości, brązu, czerwieni, beżu, zieleni, granatu i brudnego różu. Są bardzo eleganckie, dzięki czemu sprawdzają się w wyszukanych i luksusowych wnętrzach.