Błąd
 • Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby móc utworzyć folder root/cache/preview.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Brak wystarczających uprawnień, aby móc utworzyć folder root/cache/preview.

Wycieraczki kokosowe

Wycieraczki kokosowe są coraz popularniejszym produktem na rynku systemów służących do dbania o czystość podłóg w budynkach, ponieważ są zarazem estetyczne i funkcjonalne. Doskonale nadają się do tworzenia jednolitych, bezkierunkowych stref czystości. Sprzedawany przez nas model Unimat 17 CoCoMat to mata z naturalnego włókna kokosowego, dzięki któremu skutecznie usuwa brud oraz wyróżnia się jednolitym i regularnym wzorem. Ta wycieraczka jest przeznaczona do stosowania w obiektach, w których ruch uliczny jest mały lub średni – handlowych, biurowych, mieszkalnych, hotelowych itd. W naszym sklepie na zamówienie dostępna jest również wersja Unimat CoCoMat 17FR – z klasą palności Cfl-s1, w kolorze tylko naturalnym i standardowych wysokościach: 17, 20, 23 mm. Jeśli chcesz uzyskać informacje o dostępnych wysokościach i kolorach wycieraczek, prześlij do nas pytanie, a na pewno na nie odpowiemy.

Do jakich wnętrz pasują wycieraczki z włókna kokosowego?

Wycieraczki z włókna kokosowego dobrze prezentują się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Ze względu na swoją wytrzymałość i walory estetyczne często zastępują dywany lub naturalne pokrycia podłogowe. Ich neutralny wygląd świetnie komponują się przede wszystkim z modnym stylem eco, boho czy etno. Do produkcji mat kokosowych nie używa się substancji chemicznych, zatem mają pozytywny wpływ na wizerunek osób i firm, którym zależy na promowaniu postaw przyjaznych środowisku.

Szorstkie włókna kokosa mogą być barwione na dowolne kolory, lecz najpopularniejsze wśród klientów są wycieraczki o barwie naturalnej, czyli jasnobrązowej. Efektownie wyglądają także maty w odcieniach szarości, zieleni czy rudości. Również ich rozmiar może zostać dostosowany do potrzeb Klienta. Wycieraczki kokosowe z rolki są docinane na wymiar do dowolnego kształtu, dzięki temu mogą być stosowane we wpustach wejściowych na maty. Nie ma też przeciwwskazań do układania ich bezpośrednio na panelach drewnianych, płytkach ceramicznych czy wykładzinach PVC.

Dużą zaletą włókna kokosowego jest to, że wchłania dużą ilość wody. W wyniku przejścia po macie posadzka pozostaje sucha i czysta. Dodatkowo jej podłoże z antypoślizgowego materiału z PVC (wzmocnionego włóknem szklanym bez ftalanów) chroni podłogę pod wycieraczką z kokosa przed wnikaniem wilgoci. Z uwagi na to, że twarde włosie zapobiega rozprzestrzenianiu się wody i brudu, przekłada się to na niższe koszty utrzymania i czyszczenia wszystkich posadzek. W związku z tym warto stosować maty kokosowe w strefach wejściowych. Należy przy tym pamiętać, że wraz ze zużyciem stają się one cieńsze i wymagają wymiany na nowe.

Podstawowe dane techniczne:

 • materiał runa: 100% naturalne włókno kokosowe
 • podkład: PCV
 • konstrukcja: zamknięta
 • waga: +/- 2,65 kg na 1 m² dla wysokości 17 mm
 • szerokość rolki: 100 cm lub 200 cm
 • długość rolki: +/- 12,5 m
 • wysokość standardowa: 17 mm
 • wysokość dostępna na zamówienie: 13 mm, 20 mm, 23 mm, 28 mm
 • kolor standardowy: naturalny
 • kolory jednolite na zamówienie: ciemnobrązowy, brązowy, antracyt, burgund, zielony, czerwony, czarny, szary, niebieski
 • kolory mieszane na zamówienie: brązowy/ciemnobrązowy, czerwony/burgund, czarny/szary

UWAGA: produkt z rolki 200x1250 cm lub 100x1250 cm, przy zamawianiu jeden z boków maty nie może być dłuższy niż 200 cm (jeżeli ma być w jednym kawałku - inaczej musi być łączona)

Kup produkt Zadaj pytanie

{gallery}cocomat{/gallery}