Jakie wycieraczki najlepiej sprawdzają się na tarasach?

Wycieraczka na taras służy nie tylko do czyszczenia obuwia i zabezpieczania posadzek przed zabrudzeniami. Ważna jest także jej rola dekoracyjna. Tarasy często przypominają małe salony na powietrzu, w których wiosną i latem relaksują się gospodarze posesji. Aby takie miejsce było przytulne, należy wyposażyć je zarówno w meble ogrodowe, jak i stylowe dodatki. Wycieraczka może pełnić funkcję ozdobnego dywanika, który dopełnia aranżację tarasu.

Najważniejsze cechy wycieraczek na taras

Wycieraczka na taras musi być odporna na niekorzystne oddziaływanie czynników atmosferycznych. Nie może ona ulegać uszkodzeniom pod wpływem opadów, wilgoci, skrajnych temperatur i promieniowania słonecznego. Ten warunek spełniają wycieraczki modułowe z wkładem tekstylnym, kokosowym, winylowym, gumowym lub szczotkowym. Ich elementy czyszczące znajdują się w wytrzymałym profilu nośnym z aluminium, a podłoże zabezpiecza posadzkę przed zarysowaniem oraz przesiąkaniem wody i zabrudzeń. W naszym sklepie dostępne są wycieraczki modułowe Home & Garden, które są gotowe do użytku od razu po wyjęciu z opakowania. Wystarczy położyć je w wybranym miejscu na tarasie, balkonie, w ogrodzie zimowym lub oranżerii.

Jak dobrać kolor i wzór wycieraczki tarasowej?

Wycieraczka tarasowa, która ma być jednocześnie dekoracją przestrzeni, powinna być dopasowana do stylu mebli ogrodowych i fasady domu. Maty kokosowe pasują przede wszystkim do aranżacji boho, etno, vintage i skandynawskiego. Wkłady tekstylne, gumowe i szczotkowe są uniwersalne i bardzo dobrze prezentują w połączeniu z dowolnego rodzaju wyposażeniem. Wyjątkowo dobrze współgrają ze stylem nowoczesnym, glamour oraz industrialnym. Na rynku dostępne są zarówno gładkie wycieraczki jednokolorowe, jak i posiadające na swojej powierzchni wzory, napisy, nadruki czy motywy roślinne. Pamiętaj, że najważniejsza jest trwałość i właściwości czyszczące maty. Możesz umieścić na tarasie wycieraczkę pierwszego kontaktu do dokładnego usuwania zabrudzeń z obuwia oraz wycieraczkę drugiego kontaktu, która będzie pełnić głównie funkcję ozdobną, a ponadto dodatkowo zabezpieczy podłogi przed uszkodzeniami.