Wycieraczki modułowe - również do samodzielnego montażu

Sprzedawane i produkowane przez nas wycieraczki modułowe Unimat 17 Modulus to rodzaj mat wejściowych składających się ze zmontowanych razem pojedynczych modułów o kształcie kwadratowym, po to by stworzyć jednolitą wycieraczkę wejściową. Produkt wykonany jest z materiału PE&EVO odpornego na skutki wysokiego natężenia ruchu. Pojedyncze moduły dostępne są  w dwóch wersjach:

 • czyszczącej Unimat 17R Modulus, która jest przeznaczona do usuwania brudu i żwiru;  
 • mieszanej, czyli osuszająco-czyszczącej, Unimat 17R Modulus, - zawierającej wkład tekstylny z różnych materiałów - polipropylenowych, poliamidowych, tylko do użytku wewnętrznego lub uniwersalne do użytku wewnętrznego/zewnętrznego.

Wycieraczki modułowe – elastyczne i uniwersalne

>Unimat 17 Modulus umożliwia elastyczne łączenie obu wersji, które jednak zawsze jest zależne od typu wejścia, preferencji klienta oraz poziomu zabrudzeń i/lub ilości wody do usunięcia. Ten system mat wejściowych doskonale współpracuje również z wycieraczkami z profili aluminiowych typu Unimat 17 oraz ze wszystkimi dostępnymi wkładami czyszczącymi, np. z wkładami szczotkowymi dla stworzenia efektywnego ciągu czyszczącego.

>Na spodniej stronie modułów znajdują się wypustki, które umożliwiają swobodny przepływ wody. Czyszczenie odbywa się przy pomocy profesjonalnego odkurzacza z góry, bez konieczności demontażu modułów.

>Obie wersje są uniwersalne – można je stosować zarówno w budynkach o dużym, jak i średnim oraz małym natężeniu ruchu, aby skutecznie zatrzymywały brud i wilgoć. Świetnie sprawdzą się nie tylko w obiektach, gdzie przeważa ruch pieszych, ale także jako systemy czyszczące koła wózków sklepowych, wózków inwalidzkich, ręcznych wózków paletowych itp. Unimat 17 Modulus są używane w szkołach, urzędach, szpitalach, eleganckich biurach i hotelach. Ważną zaletą jest to, iż specjalna konstrukcja oczek zapobiega blokowaniu się damskich szpilek. Wycieraczkę można zamontować we wpuście wykończonym ramą systemową Unimat UR17 lub bezpośrednio na posadzce w ramie najazdowej Unimat UN12/17.

Wycieraczki modułowe – łatwe do modyfikacji i naprawy

>Wycieraczki modułowe umożliwiają tworzenie jednolitych, bezkierunkowych stref czystości. Płytki można łatwo przycinać za pomocą elektrycznej piły tarczowej lub wyrzynarki, by uzyskać odpowiednie wymiary. Dlatego właśnie ten system doskonale nadaje się do montażu w ciasnych korytarzach, wiatrołapach czy w konfiguracji od ściany do ściany. Jeśli moduły ulegną uszkodzeniu, to istnieje możliwość szybkiej i bezproblemowej ich wymiany na nowe, bez konieczności demontażu całego pola czyszczącego.

> Na spodniej stronie modułów znajdują się wypustki, które umożliwiają swobodny przepływ wody. Czyszczenie odbywa się przy pomocy profesjonalnego odkurzacza z góry i w tym celu nie trzeba specjalnie demontować modułów.

> Podstawowe dane techniczne:

  >
 • wymiary modułu: 30x30 cm
 • wysokość: ok 17 mm
 • kolor standardowy modułu: szary
 • waga: ok 700 g/szt
 • wytrzymałość na obciążenie: 2500 kg/mkw
 • antypoślizgowość: R9
 • tolerancja wymiarów +/- 3%

Zadaj pytanie