Wycieraczki polecane dla hoteli

Czyste i estetyczne wycieraczki w strefie wejścia do hotelu są tak samo ważne jak posprzątany parking, zadbana zieleń wokół budynku czy wygląd recepcji. Na podstawie tego, jak prezentuje się każdy z tych elementów, kształtuje się opinia odwiedzających o danym miejscu. Ta wstępna ocena decyduje o tym, czy klient zatrzyma się on w danym miejscu, czy zniechęci się do obiektu i poszuka noclegu u konkurencji. 

Jakie wycieraczki sprawdzą się przed wejściem do hotelu?

Przed wejściem do hotelu należy zamontować wycieraczki przeznaczone do użytku w obiektach o umiarkowanym lub dużym natężeniu ruchu w ciągu dnia. Powinny one wykazywać wysoką odporność na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Trafny wybór stanowią wycieraczki aluminiowe zewnętrzne z wkładami czyszczącymi, które zatrzymują na swojej powierzchni trudne do usunięcia zanieczyszczenia mokre i suche. Ponadto są łatwe do utrzymania w czystości i nie wymagają czasochłonnych zabiegów konserwacyjnych. Wycieraczki z aluminium można montować we wpuście w podłożu bądź na rampie najazdowej, która ułatwia poruszanie się osobom z niepełnosprawnością oraz gościom z bagażem na kółkach czy wózkami dla dzieci. 

Najlepsze wycieraczki wewnętrzne dla hoteli

W lobby hotelowym najlepiej sprawdzają się wycieraczki tekstylne. Są to maty oczyszczające obuwie z resztek wody i drobnych nieczystości, których nie zatrzymała pierwsza strefa ciągu czyszczącego. Warto mieć na uwadze, że lobby to przestrzeń, która stanowi wizytówkę hotelu. Goście wkraczają tam zaraz po wejściu do hotelu i oczekują na dopełnienie formalności związanych z pobytem. Ponadto lobby często jest urządzone w taki sposób, że może służyć jako miejsce odpoczynku czy spotkań towarzyskich i biznesowych. 

Z tego względu eleganckie wycieraczki tekstylne dopełniają aranżację tej wielofunkcyjnej przestrzeni, a nawet pełnią rolę niebanalnej ozdoby (np. zastępują dekoracyjne dywany). Łatwo znaleźć matę w kolorze idealnie pasującym do wyposażenia, niezależnie od stylu wnętrza. Dobrym pomysłem jest umieszczenie w lobby lub na korytarzach wycieraczek z logo hotelu, dzięki którym klient zapamięta nazwę obiektu, doceni starania właściciela i chętniej wróci w dane miejsce na kolejny pobyt lub podzieli się pozytywną opinią ze znajomymi.