Ramy jako ważny element wycieraczek systemowych

Każda wycieraczka systemowa powinna zostać zamontowana na powierzchni podłoża lub w jego zagłębieniu przy użyciu ramy z trwałego tworzywa. Zasada dotyczy zarówno strefy wejścia na zewnątrz budynku, jak i ciągu czyszczącego wewnątrz obiektu. Zastosowanie ram systemowych sprawia, że wycieraczki są stabilne i wykazują większą odporność na uszkodzenia. Dzięki temu poziom bezpieczeństwa w budynku jest wyższy, a ciąg czyszczący ma dłuższą żywotność. 

Zalety montażu wycieraczek systemowych w ramach

Ramę należy stosować przede wszystkim w przypadku osadzania wycieraczek systemowych we wpustach. Zabezpiecza ona krawędź otworu przed wyszczerbieniem i innymi uszkodzeniami, a ponadto wyrównuje powierzchnię posadzki oraz zapobiega podwijaniu i przesuwaniu się maty czyszczącej, co minimalizuje ryzyko potknięcia się przechodniów. Ramy systemowe są produkowane z wytrzymałych tworzyw - aluminium lub stali nierdzewnej, czyli materiałów odpornych na korozję. Produkty wykazują wysoką wytrzymałość nawet przed wejściami do obiektów, gdzie mają ciągły kontakt z brudem i wilgocią. Stanowią skuteczną ochronę elementów czyszczących przed uszkodzeniami, szybkim zużyciem i szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Ich montaż jest bardzo prosty, lecz w razie potrzeby nasza firma zapewnia fachową pomoc w instalacji ram we wpustach lub na powierzchniach posadzek.  

Czy ramy systemowe do wycieraczek są estetyczne?

Wycieraczka systemowa osadzona na ramie prezentuje się znacznie bardziej estetycznie niż mata pozbawiona tego elementu, ponieważ nie roluje się ani nie strzępi na brzegach. Akcesoria są dostępne w klasycznym kolorze srebra, dzięki czemu dodają systemowi czyszczącemu elegancji i stanowią ozdobę we wnętrzach obiektu. Ponadto zabezpieczają wycieraczki przed uszkodzeniami, więc maty na dłużej zachowują ładny wygląd. Ramy systemowe pozwalają na tworzenie jednolitych ciągów czyszczących bez wystających części w obiektach użyteczności publicznej, galeriach handlowych, marketach i biurowcach.