Ramy systemowe do wycieraczek

Ramy systemowe służą do montażu wycieraczek w zagłębieniu posadzki lub na jej powierzchni. Produkty wykonujemy z aluminium lub ze stali nierdzewnej, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych – spełniają swoje funkcje nawet po kilku latach intensywnego użytkowania i mimo ciągłego kontaktu z wilgocią nie ulegają korozji. Ramy muszą być wykonane z tak trwałych surowców, ponieważ wycieraczki mają częsty kontakt z brudem i wilgocią, a stal i aluminium stanowi barierę ochronną przed ich zniszczeniem. Oferowane przez nas produkty można montować na zewnątrz i wewnątrz obiektów. 

Jak dopasować wycieraczkę do ramy systemowej?

Jeżeli zamierzasz skorzystać z ramy systemowej, musisz uważnie dopasować do niej wycieraczkę. Mata o za dużych wymiarach będzie wystawać poza obręb oprawy, przez co stworzy ryzyko potknięcia się. Z kolei za małe wycieraczki przesuwają się wewnątrz ramy i również stanowią zagrożenie dla przechodzących osób. Oczywiście mata i oprawa muszą mieć tę samą formę. Produkowane przez nas ramy systemowe są dopasowane swoim wymiarem i kształtem do wycieraczek z luzem tylko 3 mm. Zanim zamówisz matę czyszczącą weź też pod uwagę głębokość wpustów. Zbyt gruba lub za cienka wycieraczka nie pozwoli na zachowanie równej powierzchni posadzki. Zastosowanie ram systemowych nie jest konieczne w miejscach, gdzie nie ma specjalnie intensywnego ruchu. W takich obiektach zazwyczaj wystarczy ułożyć matę czyszczącą bezpośrednio na podłodze. Zachęcamy do skorzystania z naszego doradztwa – specjaliści podpowiedzą Ci, czy zastosowanie ram systemowych w Twoim budynku jest niezbędne. Pomożemy Ci także w wyborze wymiarów wycieraczki.

 

Dlaczego trzeba osadzić ramę systemową do wycieraczek na wpustach?

Sposób montowania ram systemowych zależy od tego, jaki model wycieraczki stosujemy, jednak w każdym przypadku muszą być osadzone na specjalnych wpustach. Dzięki temu maty czyszczące stabilnie przylegają do podłogi. Eliminuje to sytuacje, w których wycieraczki będą przesuwane przez przechodzące po nich osoby. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa w budynku oraz minimalizuje ryzyko upadków pieszych w wyniku potknięcia się na niestabilnej wycieraczce. Ramy systemowe sprawdzają się w obiektach, w których brud roznosi się bardziej, bo porusza się po nich większa liczba przechodniów. Oferowane przez nas modele można umieszczać w dowolnie głębokich wpustach – do wypoziomowania (kotwy) i zalania betonem (dodatkowe roboty budowlane) lub do wklejenia w gotowy, przystosowany do wysokości ramy wpust. 

Rodzaje ram systemowych do wycieraczek

  1. ramy do zabudowania w posadzce:

- ramy aluminiowe: UR 15, UR 22, UR 26, UR 30, UR 301, UR 45, TrapSystem80

- ramy stalowe nierdzewne: UR 15 SS, UR 20 SS, UR 25 SS, UR 30 SS

  1. ramy do przyklejenia do posadzki:

- tylko ramy aluminiowe: UR 13, UR 17, UR 20, UR 25

  1. ramy najazdowe:

- tylko aluminiowe: UN 10/12, UN 12/17, UN 22

- rama uchylna UN 42 - rampa najazdowa do do wycieraczek typ Unimat 42 lub do niwelacji poziomów w zakresie od 3 do 8 cm.

Zadaj pytanie