Wycieraczki polecane dla właścicieli czworonogów

Wycieraczki do psich łap powinny być trwałe, chłonne i bezpieczne dla zwierząt. Muszą także wykazywać wysoką skuteczność w zatrzymywaniu brudu od pierwszego kroku postawionego na ich powierzchni. Dzięki nim opiekunowie czworonogów są zwolnieni z uciążliwego obowiązku czyszczenia podłóg po każdym spacerze. Ponadto maty wejściowe z wizerunkami psów i kotów to świetny gadżet dla miłośników zwierząt, który można podarować im z okazji parapetówki. 

Jaka wycieraczka skutecznie oczyszcza mokre i zabłocone łapy?

Bez skutecznej wycieraczki do psich łap codzienne wyprowadzanie zwierzaka staje się utrapieniem. Spacery w deszczu i błocie to ulubiona zabawa większości czworonogów. Niestety po powrocie do domu odciski łap znajdują się na powierzchni całej podłogi. W tym przypadku w roli maty wejściowej najlepiej sprawdzają się wycieraczki kokosowe, które powstają z naturalnych włókien i bez użycia substancji chemicznych. Dzięki temu są w pełni bezpieczne dla psich łap i nie podrażniają ich opuszek, które często są już uszkodzone przez gorącą powierzchnię chodnika latem lub sól rozsypaną na oblodzonych ulicach zimą. Zaletą wycieraczek kokosowych jest także wysoka chłonność – ich runo bardzo szybko i dokładnie pochłania wilgoć i mokre zabrudzenia. Radzą sobie także z suchymi zanieczyszczeniami, takimi jak żwir, zaschnięte błoto, piasek i pył. Ponadto są łatwe w utrzymaniu i mają antypoślizgowe, nieprzemakalne podłoże. 

Czy wycieraczka to dobry pomysł na prezent dla miłośnika czworonogów?

Każdy opiekun domowego zwierzątka ucieszy się z praktycznego prezentu, jakim jest wycieraczka z nadrukiem przedstawiającym psa lub kota. Mata wejściowa z wyjątkowym wzorem informuje gości o obecności czworonoga w domu, a jednocześnie przyciąga ich wzrok i przypomina o starannym oczyszczeniu obuwia przed przekroczeniem progu mieszkania. Co więcej, widok wycieraczki ze zwierzętami wprawia odwiedzających w dobry nastrój. Dzięki niej miło powitasz gości oraz uprzedzisz ich o tym, kogo mogą spodziewać się w środku.