Właściwości i zastosowania wycieraczek osuszających

Wycieraczki osuszające znajdują się w trzeciej strefie ciągów czyszczących w budynkach publicznych. Hamują rozprzestrzenianie się wody i błota po posadzkach obiektu, a dzięki temu minimalizują ryzyko poślizgnięć i upadków. Są również bardzo dobrym uzupełnieniem wycieraczek zewnętrznych w mieszkaniach czy domach jednorodzinnych. Ich zadaniem jest wchłanianie mokrych zanieczyszczeń z obuwia. Niektóre modele wykazują też właściwości pyłochłonne. 

Czym charakteryzują się wycieraczki osuszające?

Wycieraczki osuszające są wyposażone w wytrzymałe wkłady tekstylne wyróżniające się wysoką nasiąkliwością. Zazwyczaj do ich produkcji wykorzystuje się polipropylen lub poliamid o wysokiej chłonności. Wkłady charakteryzują się dużą pojemnością na brud oraz estetyką wykonania. Wycieraczki osuszające są osadzone na solidnych profilach aluminiowych, dzięki którym są stabilne, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz antypoślizgowe. Istnieje możliwość dostosowania ich wymiarem i kształtem do warunków technicznych w danym obiekcie.  

Zastosowanie wycieraczek osuszających

Wycieraczki osuszające powinny być stosowane tam, gdzie istnieje konieczność zabezpieczenia podłóg przed wilgocią i mokrymi zabrudzeniami. Dzięki ich zastosowaniu można zmniejszyć wydatki na sprzątanie oraz zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. Tekstylne wycieraczki osuszające są przystosowane do wzmożonego natężenia ruchu pieszych, zatem sprawdzają się w obiektach handlowych i usługowych oraz w budynkach użyteczności publicznej. Niektórzy decydują się na wykorzystanie modeli modułowych przed drzwiami wejściowymi do mieszkań w blokach czy kamienicach. 

Ze względu na to, że wycieraczki tekstylne prezentują się bardzo elegancko, mogą być stosowane w reprezentacyjnych częściach budynków, takich jak lobby w hotelu lub recepcja w siedzibie firmy. Dostępne są w wielu kolorach, więc łatwo dostosować ich barwę do wystroju wnętrza. Dzięki temu stają się praktyczną ozdobą pomieszczenia. Zanim zdecydujesz się na zakup wycieraczki osuszającej, musisz pamiętać o tym, że wkłady tekstylne mimo swojej wysokiej wytrzymałości są przeznaczone do zastosowania wyłącznie we wnętrzach budynków.