Jak efektywnie odprowadzać piasek z wycieraczki?

Zanieczyszczona, nieestetyczna powierzchnia wycieraczki niekorzystnie wpływa na wygląd strefy wejścia do budynku, co robi negatywne wrażenie na gościach lub klientach. W okresie zimowym maty czyszczące zbierają z obuwia dużą ilość mokrych i suchych nieczystości. Co zrobić, gdy nie nadążasz za usuwaniem zabrudzeń z powierzchni wycieraczki? Alternatywę dla czyszczenia przy pomocy myjki ciśnieniowej lub odkurzacza stanowi instalacja osadnika z odwodnieniem.  

Do jakich wycieraczek można zamontować osadnik z odwodnieniem?

Osadniki z odwodnieniem to akcesoria do wycieraczek zabudowanych w podłożu. Przestrzeń we wpuście pod matą czyszczącą pozwala na umieszczenie pojemnika, do którego odprowadzany jest nadmiar wody, piasku oraz innych zabrudzeń z elementów czyszczących. Istnieje możliwość podłączenia wylotów systemów osadników z odwodnieniem do kanalizacji, co ułatwia odprowadzanie nieczystości. To najprostszy sposób na utrzymanie wycieraczki w czystości. Ponadto osadniki są łatwe w czyszczeniu: wystarczy od czasu do czasu zmieść ich powierzchnię odkurzaczem przemysłowym. Nie sprawiają też problemu w montażu, który można wykonać samodzielnie.

Jak wybrać system osadników z odwodnieniem?

Poszczególne modele osadników z odwodnieniem różnią się tym, z jakiego materiału zostały wykonane. Systemy z trwałego i odpornego na korozję aluminium przeznaczone są do obiektów o średnim i dużym natężeniu ruchu. Sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, usługowych i handlowych. Osadniki wykonane z poliestru wzmocnionego włóknem szklanym znajdują zastosowanie w przemyśle. Wykazują one wysoką wytrzymałość na bardzo duże obciążenia, takie jak koła ciężkich maszyn, oraz nie ulegają uszkodzeniu pod wpływem chemikaliów, benzyny czy olejów. Cechują się również odpornością na skrajne temperatury i nie ulegają korozji pod wpływem wilgoci. Osadniki z tak trwałego tworzywa sztucznego są elementami systemów czyszczących w przemyśle budowlanym, stoczniowym, samochodowym, lotniczym i kosmicznym.