Wycieraczki polecane dla centrów handlowych

Wycieraczki w centrach handlowych mają duży wpływ na to, jakie wrażenie na klientach robi wnętrze budynku. Maty czyszczące pozwalają utrzymać podłogi w czystości oraz dobrym stanie technicznym. Ponadto zapobiegają rozprzestrzenianiu się wilgoci i tym samym minimalizują ryzyko poślizgnięć i upadków, co podnosi poziom bezpieczeństwa w obiekcie. Poniżej dowiesz się, czym kierować się w wyborze wycieraczek do lokali handlowo-usługowych.

Jak wybrać wycieraczki obiektowe do centrum handlowego?

W centrum handlowym musi znajdować się kilka rodzajów wycieraczek obiektowych: czyszczącej, osuszająco-czyszczące i osuszające. Przed wejściem do obiektu powinny znajdować się maty odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Mogą być to wycieraczki aluminiowe z wkładem gumowym, szczotkowym lub mieszanym.  Bardzo dobrze sprawdzają się również kratownice stalowe. We wnętrzu budynku należy ułożyć wycieraczki aluminiowe wewnętrzne o właściwościach osuszających lub osuszająco-czyszczących. Zazwyczaj są to maty tekstylne na wytrzymałych profilach, które są czasem dodatkowo wyposażone we wkłady gumowe i szczotkowe. 

Czy warto zamówić indywidualny projekt wycieraczek do centrum handlowego?

Aby wycieraczki w centrum handlowym były w pełni skuteczne, najlepiej zlecić producentowi mat czyszczących zaprojektowanie systemu czyszczącego dla danego obiektu. Taki system jest dostosowany do warunków panujących w budynku (uwarunkowania techniczne, natężenie ruchu pieszych itp.). Dzięki temu łatwo utrzymać podłogi w czystości i zaoszczędzić na sprzątaniu posadzek. Wycieraczki niedopasowane do obiektu mogą szybko ulec zużyciu lub będą zatrzymywać niewielką ilość zabrudzeń z obuwia klientów. Inwestycja w indywidualny projekt pozwala uniknąć wydatków na szybką wymianę wycieraczek lub remont podłóg, uszkodzonych przez grube zanieczyszczenia.