Jakie akcesoria przydają się do wycieraczek gumowych?

Wycieraczki gumowe zyskały popularność za sprawą wysokiej wytrzymałości oraz dużej skuteczności w oczyszczaniu obuwia z mokrych i suchych zanieczyszczeń o każdej porze roku. Bardzo dobrze sprawdzają się na budowach oraz w obiektach publicznych, magazynach i zakładach przemysłowych. Ich efektywność może być jeszcze wyższa, jeśli zostaną wyposażone w dodatkowe akcesoria. 

Montaż wycieraczek gumowych na rampach najazdowych

Najważniejszymi dodatkami do wycieraczek gumowych są akcesoria do montażu. Maty instaluje się we wpustach w podłodze lub umieszcza się je bezpośrednio na posadzce. W drugim przypadku należy wyposażyć wycieraczkę gumową w rampę najazdową, która zabezpieczy ją przed podwijaniem się i uszkodzeniami mechanicznymi oraz zapewni jej stabilność. Profile najazdowe ułatwiają też poruszanie się wózków inwalidzkich, koszy sklepowych na kółkach czy pojazdów w magazynach i halach produkcyjnych. Najlepiej wybrać wytrzymałe rampy z aluminium, które są odporne na szkodliwe oddziaływanie czynników atmosferycznych. Należy też pamiętać, aby precyzyjnie dopasować profile najazdowe do wymiarów gumowej maty czyszczącej. 

Czy warto wyposażyć ażurowe wycieraczki gumowe w szczotki?

Ażurowe wycieraczki gumowe warto wyposażyć w szczoteczki czyszczące w miejscach, w których podeszwy butów mają częstą styczność z trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami, np. zaschniętym błotem, drobnymi kamieniami czy żwirem. Tego typu grube zabrudzenia narażają posadzki na zarysowania i inne uszkodzenia mechaniczne. Przy użyciu wymiennych szczoteczek z nylonu przechodnie szybko i łatwo pozbędą się nieczystości z obuwia. Akcesoria są łatwe w montażu i wytrzymałe. Im większe zagęszczenie szczoteczek czyszczących na powierzchni maty gumowej, tym więcej zabrudzeń zatrzymuje wycieraczka.