Na co zwrócić uwagę przed zamówieniem przemysłowych wycieraczek podłogowych?

Przemysłowe wycieraczki podłogowe pomagają utrzymać podłogi w dobrym stanie przez dłuższy czas oraz podnoszą poziom bezpieczeństwa w miejscu pracy. Czyste posadzki zmniejszają ryzyko wypadków na śliskiej i brudnej powierzchni. Wycieraczki przemysłowe znajdują zastosowanie w magazynach oraz na halach produkcyjnych. Przed ich zakupem należy upewnić się, czy są odporne na uszkodzenia, na jakie będą narażone w danym obiekcie.

Najważniejsze cechy przemysłowych wycieraczek podłogowych

Przemysłowe wycieraczki podłogowe powinny być wytrzymałe i odporne na obciążenia. Bardzo dobrze sprawdzają się modele z grubą warstwą włókna polipropylenowego oraz wzmocnione mieszanką gumy z kauczukiem. Wycieraczki przemysłowe muszą być też antypoślizgowe – niektóre maty są pokryte folią poliestrową, która odpycha wilgoć i zapewnia szybkie schnięcie powierzchni podczas użytkowania. Ponadto najlepiej wybrać model z niskim profilem, umożliwiającym płynne przemieszczanie się pojazdów oraz eliminującym ryzyko potknięcia się pieszych.

Akcesoria do wycieraczek przemysłowych

Wycieraczki przemysłowe można wyposażyć w akcesoria, które sprawiają, że ciąg czyszczący jest jeszcze bardziej skuteczny. W miejscach, w jakich poruszają się wózki widłowe lub inne pojazdy z obciążeniem, warto zamontować system czyszczenia przejazdowego z wkładami czyszczącymi w postaci wytrzymałych szczotek i grzebieni. Oczyszczają one koła maszyn z trudnych do usunięcia zanieczyszczeń – przy zastosowaniu odpowiednio dużego pola czyszczącego redukują nawet ponad 90% brudu w strefie wjazdu. Ponadto większość magazynów i fabryk wyposaża wycieraczki przemysłowe w system osadników z odwodnieniem, które umożliwiają odprowadzanie nadmiaru wody prosto do kanalizacji.