Wycieraczki przemysłowe – systemy czyszczenia przejazdowego

Oferujemy bogaty wybór wycieraczek przemysłowych i przeznaczonych do obiektów, w których pracuje ciężki sprzęt i roznosi się wiele pyłu oraz brudu. W naszym sklepie kupisz Unimat 43 B Hercules, który jest efektywnym systemem czyszczenia przejazdowego kół wózków widłowych, samochodowych oraz urządzeń o dużych gabarytach. Pola czyszczące wykonane z wycieraczek przejazdowych Unimat 43 B Hercules są niezbędnym wyposażeniem nowoczesnych magazynów, warsztatów samochodowych czy wjazdów na parkingi podziemne. Każdy moduł czyszczący posiada aż 29 szczotek, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia z kół paleciaków, wózków widłowych, samochodów osobowych i ciężarowych, a także innych maszyn mobilnych. Skutecznie tworzą barierę czyszczącą pomiędzy strefą czystą i brudną. Unimat 43 B Hercules charakteryzuje się ekstremalną wręcz wytrzymałością - ponad 1000 kN na koło.

Korzyści wynikające z zastosowania pola czyszczącego Unimat 43 Hercules

Wiesz, dlaczego firmy tak często zamawiają systemy czyszczenia przejazdowego i wycieraczki przemysłowe? Odpowiedzi jest co najmniej kilka. Zapewniają one między innymi:

 • znaczną redukcję brudu wprowadzanego do wnętrza obiektów,
 • zwiększenie bezpieczeństwa pracy w rejonie wjazdów - czyste koła zmniejszają ryzyko wypadków na śliskiej i brudnej posadzce,
 • poprawę poziomu czystości wewnętrznej,
 • zwiększenie żywotności posadzek poprzez redukcję tzw. grubego brudu,
 • możliwość instalacji w obiekcie bez wykonywania robót budowlanych,
 • łatwą wymianę pojedynczych szczotek, co z kolei obniża koszty serwisu.

Parametry techniczne

Zapoznaj się z podstawowymi parametrami technicznymi systemów czyszczenia przejazdowego:

 • moduł czyszczący 1000 x 470 x 43 mm
 • ilość szczotek w jednym module: 29 sztuk
 • kolor szczotek: czarny (inne kolory dostępne na zamówienie).

Systemy można też wyposażyć w następujące dodatkowe akcesoria::

 • rampa najazdowa główna,
 • rampa najazdowa boczna,
 • rampa najazdowa narożna,
 • osobny osadnik ze stali nierdzewnej do każdego modułu,
 • uchwyt ręczny do przenoszenia modułów,
 • wózek do przewożenia modułów.

Dzięki wycieraczkom przejazdowym Unimat 43 B Hercules można usunąć dużą ilość brudu wnoszonego  do budynków i obiektów przemysłowych na kołach, rolkach, oponach i obuwiu roboczym. Przy zastosowaniu odpowiednio dużego pola czyszczącego system pozbywa się nawet do 95% brudu w strefie wjazdu.

Skuteczne wycieraczki przemysłowe

System Unimat 43 B Hercules może służyć jako skuteczna wycieraczka przemysłowa, która pomaga utrzymać porządek i bezpieczeństwo w halach produkcyjnych o intensywnym ruchu wewnętrznym oraz odbywającym się z zewnątrz do wnętrza budynku. Pola czyszczące bardzo dokładnie zbierają brud z wózków widłowych i innych pojazdów.

Pomieszczenia produkcyjne szczególnie narażone są na przenoszenie pyłów, piasku, kurzu. Nośnikami są miedzy innymi koła pojazdów kursujących wewnątrz i wyjeżdżających na zewnątrz budynków. Czasami charakter produkcji wymaga jednak zachowania szczególnego porządku. Także sąsiedztwo tzw. strefy czystej oznacza konieczność zastosowania skutecznych wycieraczek przemysłowych. W naszej firmie wytwarzamy odpowiednie systemy czyszczenia przejazdowego służące do powstrzymywania roznoszenia się nieczystości w obiektach o intensywnej działalności produkcyjnej.

Wycieraczki przemysłowe z system czyszczenia kół

Specjalny rodzaj wycieraczek przemysłowych Unimat 43 B Hercules charakteryzuje się dużą wytrzymałością na obciążenia, na przykład związane z poruszaniem się po zakładzie wózków widłowych z ładunkiem, a także trwałością grzebieni i szczotek czyszczących. Zadaniem wycieraczek przemysłowych jest czyszczenie kół pojazdów wykorzystywanych do transportu w halach i magazynach.

Jeszcze większą skuteczność czyszczenia można osiągnąć łącząc system wycieraczek przemysłowych z zabezpieczeniami dla pracowników, np. stosując wycieraczki aluminiowe wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Zwiększa to skuteczność zatrzymywania zanieczyszczeń pochodzących spoza hali czy magazynu. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy z przyjemnością udzielą szczegółowych informacji o ofercie.

Unimat 10

Zadaj pytanie