Wycieraczki polecane dla hal i zakładów przemysłowych

Hale, magazyny i wszelkie zakłady przemysłowe charakteryzują się szczególnymi warunkami, a co za tym idzie - przestrzenie te wymagają innych wycieraczek niż chociażby wejścia do hotelowego lobby czy centrum handlowego, gdzie wycieraczki cieszą się ogromną sławą. Wycieraczki przemysłowe to grupa wycieraczek, do których zalicza się: wycieraczki aluminiowe zewnętrzne, kraty stalowe, oraz gumowe maty, czyli wycieraczki gumowe i maty antyzmęczeniowe. 

Odpowiedni dobór wycieraczki do podłoża, warunków oraz charakteru pracy wykonywanej przez pracowników, którzy będą po niej chodzić, jest kluczowe dla zachowania bezpieczeństwa oraz tego, by wybrana wycieraczka spełniała swoją funkcję w sposób zgodny z założeniem. Należy pamiętać, że różne wycieraczki przemysłowe są przeznaczone do różnych miejsc. 

Jaki rodzaj wycieraczki najlepiej sprawdzi się w przestrzeni przemysłowej?

Przy odpowiednim przygotowaniu powierzchni wejściowych odpowiednie wycieraczki zapewnią optymalne właściwości ich użytkowania. Wycieraczki aluminiowe polecane są do powierzchni wewnętrznych, jak również zewnętrznych w przestrzeniach takich jak magazyny, hale produkcyjne oraz wszelkie wejścia do miejsc o charakterze przemysłowym. 

Kraty z kolei, to alternatywa dla wycieraczek systemowych. Znajdują zastosowanie często jako wycieraczki przemysłowe wewnętrzne i zewnętrzne. Cechuje je bardzo szeroka dostępność wielu opcji: rozmiarów, wielkości oczek oraz użytych w kratach stalowych płaskowników. To sprawia, że są popularnym wyborem wśród projektantów powierzchni przemysłowych.

Maty gumowe nie są jednak mniej popularne od wycieraczek aluminiowych i krat stalowych. Wśród mat gumowych wyróżnia się dodatkowo maty antyzmęczeniowe, których wykorzystanie zmniejsza ryzyko uszkodzeń związanych z chodzeniem po mokrych powierzchniach i z mokrymi podeszwami butów. Niekiedy maty gumowe, szczególnie antyzmęczeniowe, można zaprojektować z napisem informującym np. z nazwą firmy, logo lub ostrzeżeniem odnośnie zachowania ostrożności podczas pracy.