Wycieraczki polecane do miejsc o dużym natężeniu ruchu

Wycieraczka do miejsca o dużym natężeniu ruchu powinna być wykonana z trwałego materiału, który jest odporny na zniekształcenia, ścieranie się czy strzępienie krawędzi. Ponadto maty czyszczące muszą zostać stabilnie przymocowane do podłoża. W obiektach z dużą ilością pracowników lub odwiedzanych przez licznych klientów warto zamontować indywidualnie zaprojektowany system czyszczący. 

Czy wycieraczki gumowe sprawdzą się w miejscach o dużym natężeniu ruchu?

Wycieraczki gumowe to popularne maty czyszczące, które wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz substancje chemiczne, takie jak oleje, kwasy, woski, alkohole, detergenty i inne chemikalia. Z tego względu doskonale sprawdzają się w obiektach przemysłowych. Przy użyciu antypoślizgowych wycieraczek gumowych ciętych na metry można stworzyć skuteczny ciąg czyszczący o dowolnej długości, na terenie całego budynku. Najlepiej wybierać modele z gumy EPDM, która wyróżnia się trwałością i możliwością odwracalnej deformacji, pojawiających się pod wpływem dużych obciążeń. 

Jakie wkłady do wycieraczek aluminiowych wybrać do miejsc o dużym natężeniu ruchu?

Wycieraczki aluminiowe składają się z wkładów czyszczących, które są umieszczone na wytrzymałych i odpornych na korozję profilach z aluminium. Znajdują zastosowanie w obiektach handlowych i usługowych. Mogą być montowane bezpośrednio na posadzkach lub we wpustach. Bardzo dobrze sprawdzają się tam wycieraczki z wkładem mieszanym, np. gumowym oraz szczotkowym, który jest produkowany z włókien poliamidowych (głównie nylonowych). Antystatyczne i szybkoschnące szczoteczki są wysoce odporne na odkształcenia pod wpływem dużych ciężarów. Wychwytują nawet najmniejsze zanieczyszczenia z obuwia oraz zachowują swoje właściwości i estetyczny wygląd przez długi czas.