Jak oszacować wysokość całkowitą wycieraczek?

Wysokość całkowita wycieraczek to ważny parametr mat czyszczących. W każdym markecie znajdziesz produkty o uniwersalnych wymiarach, jednak często nie pasują one do stref wejścia w budynkach publicznych lub mieszkalnych. Źle dobrana wysokość wycieraczki sprawia, że otwieranie i zamykanie drzwi staje się utrudnione. Poniżej dowiesz się, jak uniknąć tego problemu przy tworzeniu ciągu czyszczącego. 

W jaki sposób prawidłowo wykonać pomiary przed zakupem wycieraczki?

Wybierając wycieraczkę nie można kierować się wyłącznie jej kolorem, kształtem i materiałem. Równie ważne są jej wymiary: długość, szerokość i wysokość. Za wysoka wycieraczka osuszająco-czyszcząca przesuwa się po podłodze w trakcie otwierania i zamykania drzwi lub utrudnia ich ruchy. Dotyczy to zwłaszcza modeli modułowych, które są układane bezpośrednio na podłodze. Szczegółowe wskazówki, jak należy wykonać pomiary, powinieneś znaleźć na stronie internetowej wybranego producenta wycieraczek lub w kartach technicznych konkretnych produktów. Pamiętaj, aby uwzględnić nie tylko wysokość maty czyszczącej, lecz także profili lub ram, na jakich jest ona umieszczona. 

Jakie wymiary powinny mieć poszczególne strefy ciągu czyszczącego?

Prawidłowo zaprojektowany ciąg czyszczący jest dostosowany do natężenia ruchu, rodzaju obciążeń oraz warunków technicznych panujących w budynku. Przed zamówieniem wycieraczek systemowych warto zlecić wykonanie pomiarów wyspecjalizowanej firmie, która poza oszacowaniem wymiarów mat czyszczących, udzieli doradztwa w zakresie wyboru materiałów i sposobu montażu. Współpraca z fachowcami pozwala uniknąć błędów w projektowaniu systemu czyszczącego i eliminuje ryzyko zakupienia wycieraczek, które nie sprawdzą się w danym obiekcie, przez co trzeba będzie ponieść koszty ich wymiany.