Przydatne akcesoria do wycieraczek aluminiowych

Wycieraczki aluminiowe warto wyposażyć w elementy zwiększające ich funkcjonalność. Niektóre z nich należy zastosować już na etapie montażu ciągu czyszczącego. Warto pomyśleć o nich już w czasie wyboru wycieraczki. Poniżej dowiesz się, jakie funkcje mają dostępne na rynku akcesoria do aluminiowych mat czyszczących. Informacje zawarte w tekście pozwolą Ci stwierdzić, które produkty przydadzą się w Twoim budynku.

Jakie akcesoria do wycieraczek aluminiowych ułatwiają poruszanie się po obiekcie?

Ramy najazdowe to akcesoria do wycieraczek aluminiowych, które umożliwiają umieszczenie maty czyszczącej bezpośrednio na podłodze. Można przymocować je na stałe do posadzki. Dzięki nim wycieraczka jest stabilna i nie przesuwa się po powierzchni podłogi. Ponadto ramy najazdowe ułatwiają poruszanie się osobom z ograniczoną mobilnością (np. na wózkach inwalidzkich). W budynkach, w których jest możliwość zabudowania wycieraczki aluminiowej wewnętrznej w posadzce, należy zastosować ramę systemową. Dzięki niej mata czyszcząca nie przemieszcza się wewnątrz wpustu. Przed zamontowaniem ramy trzeba przygotować podłoże – dno otworu w posadzce musi być równe.

Czy akcesoria do wycieraczek aluminiowych ułatwiają odprowadzanie zanieczyszczeń z powierzchni maty?

Jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów do wycieraczek aluminiowych jest osadnik z odwodnienem. Przydaje się on w dużych obiektach handlowych i przemysłowych. Osadnik to pojemnik, który umieszcza się pod wycieraczką. Zanieczyszczenia i woda przemieszczają się do niego z powierzchni maty czyszczącej. W rezultacie wycieraczka przez dłuższy czas pozostaje czysta, ponieważ zabrudzenia nie gromadzą się na niej. Osadnik można podłączyć bezpośrednio do kanalizacji, co ułatwia odprowadzanie zabrudzeń i utrzymanie pojemnika w czystości.