Wycieraczki polecane do salonów fryzjerskich i kosmetycznych

Wycieraczki do salonów fryzjerskich i kosmetycznych powinny znajdować się przed wejściem do lokalu oraz po wewnętrznej stronie drzwi. Dwustopniowy ciąg czyszczący pozwala dokładnie oczyścić obuwie, dzięki czemu zabrudzenia nie roznoszą się po posadzkach. Podłogi pozostają czyste i estetyczne, a zadbane wnętrze salonu robi pozytywne wrażenie na klientach. 

Jaka wycieraczka sprawdzi się przed wejściem do salonu fryzjerskiego lub kosmetycznego?

Przed wejściem do salonu fryzjerskiego należy umieścić wycieraczkę czyszczącą. Może być to kratownica stalowa lub mata na profilach aluminiowych. Są to wytrzymałe produkty, które wykazują wysoką odporność na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Ponadto bardzo dobrze oczyszczają obuwie z mokrych i suchych zabrudzeń, takich jak błoto, piach i żwir. Decydując się na wycieraczkę aluminiową zewnętrzną, warto wyposażyć ją we wkład mieszany, np. gumowy i szczotkowy. Zastosowanie elementów czyszczących z kilku różnych materiałów sprawia, że mata staje się wielofunkcyjna i skuteczniej wyłapuje zabrudzenia z podeszw butów.  

Jaką wycieraczkę umieścić we wnętrzu salonu fryzjerskiego lub kosmetycznego?

Po wewnętrznej stronie wejścia do salonu fryzjerskiego lub kosmetycznego należy umieścić wycieraczkę o właściwościach osuszających i pyłochłonnych. Takie maty doskonale wchłaniają wilgoć oraz wyłapują drobne zanieczyszczenia (np. kurz), które pozostały na butach po wstępnym oczyszczeniu. We wnętrzach lokali najlepiej sprawdzają się wycieraczki kokosowe i tekstylne. Wchłaniają one bardzo dużą ilość wody, nie przeciekają i mają antypoślizgowe podłoże z gumy lub PVC. Ponadto zarówno wycieraczki z naturalnych włókien kokosowych, jak i modele z włosiem syntetycznym wyróżniają się eleganckim wyglądem i mogą pełnić funkcję ozdobną.