Wycieraczki polecane dla placówek medycznych

Prawidłowo zaprojektowane wycieraczki dla placówek medycznych zapewniają bezpieczeństwo wejścia do obiektu oraz zabezpieczają jego wewnętrzne podłogi. To bardzo ważne, ponieważ w szpitalach i przychodniach brudna i mokra podłoga przyczynia się do nieszczęść – osłabiony chorobą pacjent może się potknąć lub poślizgnąć i doznać poważnego urazu wskutek upadku. Jakie wycieraczki sprawdzają się w placówkach służby zdrowia?

Czym powinny cechować się wejściowe wycieraczki dla placówek medycznych?

Wejściowe wycieraczki dla placówek medycznych muszą zostać prawidłowo zamontowane. Powinny być umieszczone we wnęce lub wyposażone w progi najazdowe. Dzięki temu pracownicy i pacjenci nie potkną się o żaden próg, co mogłoby spowodować wypadek. Ułatwia to także przemieszczanie się osobom z urazami kończyn dolnych oraz ruch wózków i łóżek szpitalnych. Przed drzwiami do prywatnego gabinetu lekarskiego wystarczy zastosować wycieraczkę tekstylną, czyli matę z odpornego na wilgoć, ścieranie i wygniatanie poliamidu. Jej efekt czyszczący można wzmocnić poprzez zastosowanie akcesoriów, takich jak małe szczotki. Przed wejściami do szpitali i przychodni lekarskich najlepiej sprawdzają się wycieraczki aluminiowe zewnętrzne z wkładami gumowymi i szczotkowymi. Zapewniają one zarówno skuteczne czyszczenie obuwia, jak i wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne. Alternatywą dla nich są wycieraczki kratowe ze stali nierdzewnej na profilach antypoślizgowych o podobnych właściwościach. Wybór zależy od tego, który system lepiej pasuje do wyglądu budynku i jego otoczenia.

Jak wybrać wewnętrzne wycieraczki dla placówek medycznych?

Wewnętrzne wycieraczki dla placówek medycznych muszą mieć właściwości antypoślizgowe, dzięki którym pozostają na swoim miejscu i nie ślizgają się. Ponadto powinny być umieszczone w ramach systemowych, aby stabilnie przylegały do podłogi. Wykorzystanie tych akcesoriów sprawia, że nie powstają progi, o które mogą potknąć się przechodnie. W obiektach przyjmujących małą lub średnią liczbę pacjentów najlepiej sprawdzają się maty osuszająco-czyszczące na profilach aluminiowych. W prywatnych przychodniach można wykorzystać wycieraczki z logo z gumowym podłożem – dzięki nim chorzy i ich osoby towarzyszące lepiej zapamiętują miejsce i powracają do danej lecznicy, aby ponownie skorzystać z usług zatrudnianych w niej lekarzy.

Z kolei podłogi korytarzy szpitalnych powinny być wyłożone wytrzymałymi wycieraczkami, które nie ulegają uszkodzeniom pod wpływem dużego natężenia ruchu oraz przemieszczania się wózków, sprzętu medycznego i łóżek szpitalnych. W takich placówkach medycznych wycieraczki aluminiowe muszą mieć wzmocniony szkielet. Nasza firma projektuje odporne na intensywną eksploatację systemy czyszczące dla budynków użyteczności publicznej. Produkowane przez nas wycieraczki są wykonywane z najwyższej jakości materiałów oraz przystosowane do warunków technicznych w danej placówce.